به گزارش ایرنا، نبی الله خدابخشی روز یکشنبه به رسانه ها بیان کرد: باعلام نتایج دومین مهرواره‌ فصلی انجمن عکاسان نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ویژه فصل بهار ۱۳۹۹، پنج اثر سه عضو نو...

به گزارش ایرنا، نبی الله خدابخشی روز یکشنبه به رسانه ها بیان کرد: باعلام نتایج دومین مهرواره‌ فصلی انجمن عکاسان نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ویژه فصل بهار ۱۳۹۹، پنج اثر سه عضو نوجوان مراکز فرهنگی‌هنری کانون استان سمنان به عنوان برگزیده معرفی شد.

وی ادامه داد: یگانه عجمی عضو نوجوان مرکز فرهنگی‌هنری شماره یک کانون شاهرود و امیر آذرپور عضو نوجوان مرکز فرهنگی‌هنری کانون سرخه هر کدام با ۲ اثر و رادمهر نبیلی عضو مرکز فرهنگی‌هنری کانون مهدی‌شهر با یک اثر از برگزیدگان بخش نوجوان این دوره‌ از مهرواره شناخته شدند.

وی خاطرنشان کرد: دومین مهرواره‌ فصلی عکس به مبحث آداب و رسوم و ویژگی‌های فرهنگی عید نوروز و زیبایی‌های فصل بهار اختصاص داشت و شرکت‌کنندگان با نگاه دقیق و جست‌وجوگر خود، موضوع‌هایی هم‌چون دیدار با پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها و نقش آن‌ها در کنار کودکان و نوجوانان، خانه‌تکانی، آداب و رسوم محلی نوروز و بهار، سفره‌ هفت‌سین، لحظهی تحویل سال، سفرها و گشت‌وگذار در طبیعت، زیبایی‌های فصل بهار را از نگاه خود در قالب عکس ثبت کردند.

خدابخشی اضافه کرد: توجه به هماهنگی اثر با موضوع مهرواره، ثبت عکس با توجه به گروه سنی و توجه به مشاهده عکاس و نگاه او به سوژه، ازجمله ملاک‌های انتخاب آثار از سوی داوران این مهرواره بود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجانان استان سمنان گفت: در این دوره از مهرواره، ۳۲۲ اثر در ۲ گروه سنی در اختیار دبیرخانه قرار گرفت که از آن میان، ۷۶ اثر شامل ۲۶ اثر در بخش «بزرگسال» و ۵۰ اثر در بخش «نوجوان» در مرحله‌ اول داوری انتخاب و در پایان ۳۲ اثرِ برتر شامل ۱۹ اثر در بخش «بزرگ‌سال» و ۱۳ اثر در بخش «نوجوان» به عنوان برگزیده اعلام شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجانان استان سمنان افزود: از صاحبان آثار برتر با ارسال هدایای فرهنگی از سوی این اداره‌کل قدردانی می شود.

عکس‌های منتخب نیز در بخش گالری تصاویر سایت کانون مجازی به نشانی kpf.ir در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.