به گزارش ایرنا، سناتور مورفی در صفحه توییتری خود نوشت: این شکست نبود بلکه فاجعه بود.  به دنبال ناکارآمدی‌های دولت ترامپ و شکست راهبرد فشار حداکثری واشنگتن علیه تهران، مورفی نوشت: از ۱۵...

به گزارش ایرنا، سناتور مورفی در صفحه توییتری خود نوشت: این شکست نبود بلکه فاجعه بود. 

به دنبال ناکارآمدی‌های دولت ترامپ و شکست راهبرد فشار حداکثری واشنگتن علیه تهران، مورفی نوشت: از ۱۵ عضو شورای امنیت تنها کشور دومینیکن از آمریکا حمایت می‌کند و این نشان دهنده آن است که آمریکا تا چه‌اندازه‌ای ضعیف شده و بقیه جهان تا چه‌اندازه‌ای راهبرد ترامپ در قبال ایران را فاجعه بار می‌بینند. 

مورفی همچنین در توییتری دیگر در انتقاد از تیم دیپلماسی دولت ترامپ نوشت: شکست شرم آور قطعنامه تحریم تسلیحاتی ایران هشداری برای خطرات استفاده از افراد بدون تجربه دیپلماتیک مانند کلی کرفت (سفیر آمریکا در سازمان ملل) در مهمترین پست‌های جهانی است. 

قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید ممنوعیت تسلیحاتی ایران، عصر جمعه (به وقت محلی) نتوانست از سد شورای امنیت سازمان ملل متحد بگذرد و شکستی دیگر را در دفتر دیپلماسی زورگویانه آمریکا به ثبت رساند. این قطعنامه با ۱۱ رای ممتنع، ۲ رای موافق (آمریکا و جمهوری دومنیکن) و ۲ رای مخالف روسیه و چین شکست خورد. 

اعضای دایم و غیردایم شورای امنیت سازمان ملل متحد که رای مخالف یا ممتنع به قطعنامه ضدایرانی آمریکا دادند، حمایت از برجام و اقدام غیرقانونی آمریکا را دلیل رای خود دانستند.