«سید محمد علی حسینی» شنبه شب در حساب توییتری خود گفت: تصمیم بر عادی‌سازی روابط با صهیونیست‌های اشغالگر، هزینه‌های بالایی را برای جهان اسلام بدنبال خواهد داشت. وی افزود: معادلات منطقه ا...

«سید محمد علی حسینی» شنبه شب در حساب توییتری خود گفت: تصمیم بر عادی‌سازی روابط با صهیونیست‌های اشغالگر، هزینه‌های بالایی را برای جهان اسلام بدنبال خواهد داشت.

وی افزود: معادلات منطقه ابزاری برای معامله نیست. فلسطینی‌ها بیش از هرچیز از این معاملات و رفتارهای منافقانه آسیب دیده‌اند.

سفیر ایران تاکید کرد: کارگزار چنین توافق هولناکی، با اقدام خود هیزم به آتش ظلم افزوده است و هدف اصلی آن از بین بردن محور مقاومت و پاک کردن صورت مسئله فلسطین است.

آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی پنجشنبه ۲۳ مرداد با انتشار بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند؛ ابوظبی و تل‌آویو رسماً روابط خود را عادی می‌کنند.

مقام‌های اماراتی مدعی شده‌اند، این پیمان صلح برای جلوگیری از طرح الحاق کرانه باختری به دیگر سرزمین‌های اشغالی توسط اسرائیل صورت گرفته است، اما «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی لغو این طرح را رد کرده و تنها گفته که این طرح به تأخیر افتاده است.

نتانیاهو با بیان اینکه طرح «گسترش حاکمیت اسرائیل بر بخش‌هایی از کرانه باختری» هنوز مطرح است، اعلام کرد: اسرائیل این طرح را به تأخیر انداخته و آن را لغو نکرده است.

اقدام امارات برای علنی شدن روابط با رژیم صهیونیستی محکومیت بسیاری از کشورهای اسلامی و گروه‌های مقاومت فلسطینی و غیر فلسطینی را به دنبال داشته است.

وزارت امورخارجه پاکستان جمعه شب با تاکید بر تعهد این کشور برای حمایت از تحقق کامل حقوق ملت فلسطین از جمله حق تعیین سرنوشت، در واکنش به عادی‌سازی روابط میان امارات و رژیم صهیونیستی این اقدام را همراه با پیامد دانست.

دولت پاکستان تاکید کرد که این کشور حامی صلح عادلانه، جامع و پایدار برای فلسطین از جمله راه حل تشکیل دو کشور مطابق قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد و قوانین بین المللی است.