مایکروسافت امروز اطلاعات زیادی را از برنامه‌های آینده‌ی خود برای سخت افزار، نرم افزار و سرویس‌های ایکس‌باکس منتشر کرد. سرویس ابری ایکس‌باکس کلاود گیمینگ (Xbox Cloud Gaming) ن...

مایکروسافت امروز اطلاعات زیادی را از برنامه‌های آینده‌ی خود برای سخت افزار، نرم افزار و سرویس‌های ایکس‌باکس منتشر کرد. سرویس ابری ایکس‌باکس کلاود گیمینگ (Xbox Cloud Gaming) نیز یکی از برنامه‌های بلند مدت این شرکت محسوب می‌شود که قرار است امسال راهی کنسول‌های ایکس‌باکس و رایانه‌های شخصی شود.

اگرچه واضح است که تولید و عرضه‌ی سخت افزار مخصوص بازی همچنان بخش مهمی از استراتژی مایکروسافت محسوب می‌شود، اما از طرف دیگر، این شرکت قصد دارد تا بهره بردن از قدرت سرویس‌های ابری به جامعه‌ی عظیمی از کاربران نیز دست پیدا کند. حال علاوه بر دستگاه‌های هوشمند اندروید و IOS، سرویس ایکس‌باکس کلاود گیمینگ برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌های بازی مایکروسافت نیز عرضه خواهد شد.

آقای کریم چاودری (Kareem Choudhry)، معاون ارشد کلاود گیمینگ ایکس‌باکس، توضیحات جالبی را در مورد پتانسیل ایکس‌باکس کلاود گیمینگ بر روی رایانه‌های شخصی و موبایل‌های هوشمند ارائه داد:

یک موبایل که تنها قادر است بازی Angry Birds را اجرا کند، حالا قادر به اجرای عنوان MLB The Show است. یک لپتاپ مقرون به صرفه که برای وب‌گردی طراحی شده است، حالا می‌تواند Halo را با بالاترین کیفیت اجرا کند. وقتی می‌گوییم هر جایی که دوست دارید بازی کنید، منظورمان چنین چیزی است. ارائه‌ی این تجربه به چندین سال برنامه ریزی نیاز داشت.

اواخر امسال، ما کلاود گیمینگ را به صورت مستقیم به برنامه‌ی Xbox بر روی رایانه‌های شخصی اضافه کرده و آن را با تجربه‌ی کنسولی خود نیز ادغام خواهیم کرد. ما در حال بررسی سناریو‌های مختلفی هستیم؛ از جمله قابلیت تجربه‌ی بخشی از یک بازی پیش از دانلود آن.

نظر شما در مورد استراتژی سرویس‌ ابری مایکروسافت چیست؟