فاروق سخنور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به منظور نظارت بر چگونگی دفع زباله‌ها و پسماند شهری، س...

فاروق سخنور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به منظور نظارت بر چگونگی دفع زباله‌ها و پسماند شهری، سایت زباله سیدآباد این شهرستان مورد پایش کارشناسان حفاظت محیط زیست قرار گرفت.

وی ادامه داد: براساس این پایش محل سایت زباله مهاباد واقع در بالادست روستای سیدآباد مغایر با ضوابط و استانداردهای زیست محیطی مورد نظر سازمان حفاظت محیط زیست است و جایگزین روش غیراصولی تلنبار زباله‌ها به جای خاکپوشی موجبات آلودگی‌های زیست محیطی در محل شده است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: تلنبار زباله و انباشت آن به جای دفن بهداشتی زباله، شیرآبه ناشی از تلنبار زباله‌ها و سرازیر شدن آن به سمت اراضی پایین دست، نبود فنس کشی کافی و مناسب پیرامون جایگاه زباله و سوزاندن لاستیک‌های فرسوده از جمله مشکلات و معضلات این سایت اعلام شده است.

سخنور اظهار داشت: مشکلات و معضلات موجود در سایت زباله این شهرستان بیانگر لزوم تسریع در امور مربوط به انتقال سایت زباله فعلی به محل جدید و منطبق بر ضوابط است.

روستای سیدآباد با بیش از هزار و ۷۰۰ نفر جمعیت یکی از نزدیک‌ترین روستاهای این شهرستان به شهر محسوب می‌شود که حدود ۲۱ سال پیش حاشیه شمالی آن به عنوان سایت موقت برای دپو زباله‌های شهری مهاباد انتخاب شد.

در شهر مهاباد با بیش از ۱۷۰ هزار نفر جمعیت، روزانه بالغ بر ۱۶۰ تن زباله تولید می‌شود.