به گزارش روز سه شنبه ایرنا از ستاد مبارزه با مواد مخدر، محمدمهدی اسماعیلی گفت: در پی برگزاری جشنواره یاریگران زندگی و هدفمند کردن این جشنواره، با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نسبت به را...

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از ستاد مبارزه با مواد مخدر، محمدمهدی اسماعیلی گفت: در پی برگزاری جشنواره یاریگران زندگی و هدفمند کردن این جشنواره، با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نسبت به راه اندازی سامانه یاریگران زندگی به آدرس Yarizendegi.ir در بخش پیشگیری از اعتیاد پرتال جامع ستاد مبارزه با موادمخدر اقدام شد.
وی افزود: آثار واصله به دبیرخانه جشنواره در چهار بخش کودک، نوجوان، جوان و بزرگسالان در این سامانه در حال بارگذاری است.
اسماعیلی بیان کرد: آثار دریافتی جشنواره در قالب‌های فیلم، پادکست، بازی رایانه‌ای و انیمیشن دسته‌بندی شده‌اند که به این ترتیب این مجموعه در اختیار اقشار مختلف جامعه برای بهره‌برداری قرار خواهند گرفت.

پارک‌های موضوعی و فکر بازی‌ها برای پیشگیری از اعتیاد

مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با موادمخدر همچنین از آغاز فرایند استفاده از ظرفیت پارک‌های موضوعی و فکر بازی‌ها در پیشگیری از اعتیاد خبر داد.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: در ادامه سلسله اقدامات اجرایی طرح یاریگران زندگی، کارگروه پارک‌های موضوعی و فکر بازی، جلسه‌ای در مجموعه باغ کتاب تهران با حضور مدیرعامل باغ کتاب تهران و مسئولان و مشاوران پارک‌های موضوعی و فکر بازی‌ها تشکیل داد که پس از تشریح نیاز ستاد و واقعیات جاری، تصمیمات کاربردی اتخاذ شد.

وی در ادامه؛ آموزش مشاورین علمی و سناریونویسان تم‌پارک‌ها و فکر بازی‌ها در زمینه پیشگیری از اعتیاد توسط ستاد، بازدید اساتید مجرب ستاد از مجموعه تم پارک‌ها و همراهی با روایت‌گران برای اطلاع از روند اتفاقات سناریوها و ارایه نکات کاربردی پیشگیری به آن‌ها از اهم این تصمیمات بود.
اسماعیلی یادآور شد: راهبرد استفاده از فرایندهای جایگزین و آموزش غیرمستقیم مخاطبان، به خصوص نوجوانان بدون اشاره به اثرات موادمخدر یا انواع آن، در این فعالیت با استفاده از ظرفیت‌های موجود به سرانجام خواهد رسید.