هدایت مظلومی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت که مازندران یکهزار و ۵۸۳ گلزار شهدا دارد که تاکنون ساماندهی ۱۳۸ گلزار تک مزاری با همکاری بسیج سازندگی و استانداری به پایان رسیده است...

هدایت مظلومی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت که مازندران یکهزار و ۵۸۳ گلزار شهدا دارد که تاکنون ساماندهی ۱۳۸ گلزار تک مزاری با همکاری بسیج سازندگی و استانداری به پایان رسیده است.

وی با اعلام این که مازندران بیشترین تعداد گلزار شهدا را در میان استان های کشور به خود اختصاص داده است ، افزود که هم‌اکنون کار ساماندهی گلزارهای ۲ تا ۱۰ مزاری در حال اجرا است که در مجموع پیشرفت فیزیکی مطلوبی دارد.

مظلومی پیشرفت فیزیکی گلزارها را حدود ۵۵ درصد و در بخش مزار هم ۶۲ درصد برآورد کرد و توضیح داد : ساماندهی گلزارهای شهدای ۲ تا ۱۰ مزاری برای نخستین بار در کشور در مازندران عملیاتی شد و تا سال ۹۶ و پیش ورود بسیج سازندگی به این کار میزان پیشرفت فیزیکی در بخش گلزار ۳۹ درصد و در بخش مزار هم ۴۹ درصد بود.

وی افزود : با تلاش های صورت گرفته و تامین اعتبار مورد نیاز از ۱۲۴ گلزار شهدای نیمه کاره مربوط به سال های گذشته،  ساماندهی ۱۶ گلزار استان در دست اقدام است که برای سال جاری نیز سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران اعتبار مورد نیاز این طرح را نیز در دست اقدام دارد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران اظهار داشت : ساماندهی تمام گلزارهای شهدا که عملیات اجرایی آنها از سال ۹۷ آغاز شده است، با تامین اعتبار مورد نیاز تا پایان سال جاری به پایان خواهد رسید.

مازندران در دوران مبارزات انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس بیش از ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید، ۳۲ هزار جانباز و مجروح و ۲ هزار و ۸۰۰ آزاده سرافراز را تقدیم نظام اسلامی کرده است.