به گزارش ایرنا ، فریدون بابایی روز شنبه در بازدید از عملیات اجرایی فونداسیون در سمت قله ازناو افزود: عملیات احداث این پل با ۴۹۶ متر طول ۱.۵ متر عرض و ۱۰۰متر ارتفاع در منطقه گردشگری ازناو خلخا...

به گزارش ایرنا ، فریدون بابایی روز شنبه در بازدید از عملیات اجرایی فونداسیون در سمت قله ازناو افزود: عملیات احداث این پل با ۴۹۶ متر طول ۱.۵ متر عرض و ۱۰۰متر ارتفاع در منطقه گردشگری ازناو خلخال پس از طی مراحل مطالعاتی و طراحی از مدتی پیش آغاز شده و سرمایه‌گذار طرح در تلاش برای تسریع در تکمیل این پروژه و بهره‌برداری از آن است.                          . 

 فرماندار خلخال گفت: با وجود مشکلات سر راه از جمله وجود باد دایمی در قله‌های کوه ازناو و شرایط سخت کاری انتقال تجهیزات به بلندای کوه و محل اجرای پایه‌ها و دکل‌های نگهدارنده پل ، کارهای اجرایی انجام و آرماتوربندی فونداسیون پایه‌های پل تمام شده و این قسمت مهم پروژه تکمیل خواهد شد.

وی با اشاره به حساسیت بالای اجرای این پروژه به عنوان بزرگترین پل معلق چهان در بین مهندسان مجری طرح افزود: دست‌اندرکاران و مشاوران اجرای این طرح بزرگ گردشگری معتقدند که این پروژه در سطح یک طرح ملی برای نخستین بار در کشور بوده و اجرای درست و بی‌نقض آن نیز حفظ آبروی بخش فنی و مهندسی ایران اسلامی خواهد بود.

وی اظهارداشت: کارهای  مطالعاتی، طراحی و محاسباتی کاملا تکمیل و ابلاغ شده و بر اساس برنامه زمان‌بندی تلاش می‌شود با همت مجری طرح و همکاری دستگاه‌های اجرایی بخش بزرگی از عملیات اجرایی طرح امسال اجرا شود و مابقی مراحل اجرایی نیز در فصل گردشگری آینده تکمیل و پل معلق خلخال به بهره‌برداری برسد.

بهارعلی رسولی ، سرمایه‌گذار و مجری پروژه پل معلق خلخال نیز گفت: علیرغم وجود مشکلاتی همچون شرایط جوی منطقه و کمبود امکانات اجرای پروژه‌های بزرگ فنی و مهندسی کارها را به خوبی پیش می‌بریم و امسال قسمت اعظمی از کار ساخت پل معلق ازناو را به پیش خواهیم برد.
پل معلق در حال ساخت در منطقه نمونه گردشگری ازناو خلخال به طول۴۹۶ متر ،عرض ۱.۵ متر به عنوان طولانی‌ترین پل جهان با ظرفیت تردد۸۰۰ نفر همزمان دربین دو قله کوه ازناو در ۵ کیلومتری از مرکز شهر خلخال ساخته می‌شود.