به گزارش ایرنا، پیمان نامدار روز شنبه در جلسه ستاد پیشگیری از کرونای استان، افزود: پس از زنان خانه‌دار، کارگران و کارمندان بانک‌ها و مشاغل آزاد بیشترین گروه‌های مبتلا به ویروس کرونا در استان...

به گزارش ایرنا، پیمان نامدار روز شنبه در جلسه ستاد پیشگیری از کرونای استان، افزود: پس از زنان خانه‌دار، کارگران و کارمندان بانک‌ها و مشاغل آزاد بیشترین گروه‌های مبتلا به ویروس کرونا در استان هستند.

وی با اشاره به وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های سطح استان بستری شدند.

نامدار با بیان اینکه هم اکنون مجموع آمار بیماران حاد تنفسی در استان قزوین به ۲۸۰ نفر رسیده است، اظهار داشت: از این تعداد ۶۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین ادامه داد:  همچنین از این تعداد ۲۷ نفر به دستگاه‌های کمک تنفسی متصل هستند و در بخش مراقبت‌های ویژه نیز ۹ نفر در نوبت استفاده از دستگاه قرار دارند.

این مسوول یادآور شد: در حال حاضر بیشترین مبتلایان به بیماری کرونا که در بیمارستان‌های استان بستری هستند، مربوط به شهرستان‌های قزوین، البرز و تاکستان است و میزان فوتی‌ها از دوم مردادماه تاکنون به طور میانگین روزانه یک تا هشت مورد گزارش شده است.

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی و به دلیل آنکه تقریبا نیمی از افراد مبتلا به کرونا بدون علامت هستند، بهتر است فاصله فیزیکی حداقل ۲ متر رعایت شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین افزود: با توجه به نبود دارو و واکسن خاصی برای بیماری کرونا و دستورهای ستاد ملی مدیریت این بیماری، اجرای برنامه‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی همچنان ضروری است.

نامدار خاطرنشان کرد:  در حال حاضر قزوین، تاکستان و البرز در وضعیت قرمز، بوئین‌زهرا و آبیک در وضعیت نارنجی و هشدار و آوج در وضعیت زرد قرار دارند.

وی با اشاره به برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم، یادآور شد: تصمیم ستاد ملی کرونا بر این است که عزاداری‌ها با تصمیمات و پروتکل‌های ابلاغی ستاد و مباحثی که بارها در کمیته‌ها و جلسات مختلف مطرح شده است، برگزار شود و باید شهروندان و مسوولان هیات‌های مذهبی به این موضوع توجه داشته باشند.