به گزارش روز شنبه روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، وحید شفیعی با اعلام این خبر گفت: طرح باز پیوند خانواده از روز گذشته در کربلای معلی آغاز شده و تا کنون ۲۵ زائر گمشده در عراق از ط...

به گزارش روز شنبه روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، وحید شفیعی با اعلام این خبر گفت: طرح باز پیوند خانواده از روز گذشته در کربلای معلی آغاز شده و تا کنون ۲۵ زائر گمشده در عراق از طریق نیروهای داوطلب این جمعیت پس از مددکاری، نیازسنجی، ثبت اطلاعات و پذیرایی و اسکان در مرزهای مهران، نجف و شلمچه ساماندهی و تحویل ایران شده اند.

وی با تاکید بر اینکه امسال برای نخستین بار این طرح در دو ستاد مستقر در کربلا و نجف اجرا می‌شود، افزود: محجورین اربعین شامل افراد سالمند، کودکان و به‌طور کلی افراد ناتوانی است که به هر دلیلی از جمله مشکلات مالی در سفر کربلا از آشنایان یا کاروان خود جدا شده و توانایی یافتن آنها را ندارند.

مشاور و جانشین رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر همچنین از انتقال یک زائر بیمار با آمبولانس به ایران خبر داد و گفت: در روز جاری میرمسعود حسینیان، سرکنسول ایران در کربلا از روند اجرای طرح «بازپیوند خانواده»  بازدید و برای اجرای هر چه بهتر این طرح، اعلام آمادگی کرد.