به گزارش روز پنجشنبه سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی، محمدمهدی حاج‌محمدی در سفر به خراسان رضوی و بازدید از زندان شهرستان تایباد افزود: زندان محل اصلاح است و می توان با یک تصمیم درست...

به گزارش روز پنجشنبه سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی، محمدمهدی حاج‌محمدی در سفر به خراسان رضوی و بازدید از زندان شهرستان تایباد افزود: زندان محل اصلاح است و می توان با یک تصمیم درست و اراده لازم مسیر زندگی را تغییر داد.

وی با اشاره به تعداد زیاد زندانیان جرایم مواد مخدر در این مرکز ادامه داد: برخی از جرایم بخاطر بی احتیاطی های جبران ناپذیر رخ می دهد.

رییس سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی با بیان اینکه کمبودها و محرومیتها نمی تواند نافع مسوولیت فردی افراد باشد گفت: هیچ کس از مسیر اشتباه به راحتی نرسیده و شاید در ابتدا خوشی های زودگذر به همراه داشته باشد اما مال حرام‌ مشکلات فراوان همراه خواهد داشت.

رییس سازمان زندانها همچنین در یک فضای صمیمی با زندانیان دیدار و گفتگو نمود و با شنیدن سخنان و خواسته های آنان، دستورات لازم را برای حل مشکلات آنان صادر کرد.

حاج محمدی همچنین از فعالیتهای حرفه آموزی و اشتغال در این زندان بازدید نمود و با اهدای هدیه زندانیان شاغل در امر حرفه آموزی را مورد تشویق قرار داد.

شهرستان ۱۳۸ هزار نفری تایباد متشکل از ۲ بخش مرکزی و میان ولایت در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

۱۱ زندان، یک کانون اصلاح و تربیت و همچنین اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی چناران در خراسان رضوی تحت مدیریت اداره ‌کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان قرار دارند.  
بر اساس اعلام مسوولان قضایی، استان ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی حدود ۱۷ هزار زندانی دارد.