خسرو قدس، این سخنان را در آیین سه‌شنبه‌های تکریم در حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس عنوان کرد و اظهار داشت: در آن دوران همه مردم برای دفاع از خاک میهن، یک‌دست و یکصدا شده بودند و...

خسرو قدس، این سخنان را در آیین سه‌شنبه‌های تکریم در حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس عنوان کرد و اظهار داشت: در آن دوران همه مردم برای دفاع از خاک میهن، یک‌دست و یکصدا شده بودند و دفاع مقدس از این منظر در زمره درخشان‌ترین دوران تاریخ است.

رییس انجمن زرتشتیان شیراز همچنین با اشاره به خدمات فرهنگی زنده‌یاد افلاطون سهرابی، رییس پیشین این انجمن که روز پنجم فروردین ماه 99 درگذشت، گفت: شاید برای بسیاری جالب باشد که سه سال پیش از مرحوم افلاطون سهرابی، به عنوان یکی از پیرغلامان امام حسین (ع)، تجلیل شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس نیز در این آیین بیان کرد: سه‌شنبه‌های تکریم با هدف دیدار و دلجویی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در سراسر کشور برگزار می‌شود.

صابر سهرابی ادامه داد: مردم ایران در دوران دفاع مقدس، از هر قوم، دین و مذهبی، انسجام ملی را به جهان نشان دادند و بی‌شک یکپارچگی امروز در دفاع از کشور و نظام، برآمده از این رویکرد است.

وی، با بیان اینکه باید این عامل پیوند در بین گروه‌های مختلف را از اختلاف و دو دستگی مصون داریم، اظهار داشت: دشمن از روزنه‌هایی که بر اثر اختلافات دینی، قومی و مذهبی ایجاد شود سواستفاده می‌کند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان فارس، با گرامیداشت یاد شهدا و ایثارگران زرتشتی و همچنین زنده‌یاد افلاطون سهرابی، رییس پیشین انجمن زرتشتیان شیراز، گفت: سهرابی، انسانی نیک‌اندیش و بزرگوار بود که در زندگانی خویش برای رشد فرهنگی و همزیستی مسالمت‌آمیز ادیان توحیدی در فارس، تلاش‌های بسیاری کرد و یاد او در تاریخ فارس ماندگار خواهد ماند.

در ادامه این آیین، پرویز گشتاسبی، برادر شهید جمشید گشتاسبی، خشایار سرایی، فرزند جانباز شهید پرویز سرایی، سهراب ماوندادی و خسرو قدس، از رزمندگان زرتشتی دوران دفاع مقدس، تکریم و تجلیل شدند.