به گزارش امروز (چهارشنبه) خبرگزاری رویترز، دو منبع آگاه در عربستان در این زمینه گفتند که مقامات سعودی برنامه‌های قبلی به...

به گزارش امروز (چهارشنبه) خبرگزاری رویترز، دو منبع آگاه در عربستان در این زمینه گفتند که مقامات سعودی برنامه‌های قبلی به منظور استقبال از حجاج خارجی برای مناسک حج امسال  را به حالت تعلیق درآورده اند.

این منابع که رویترز به نام آنها اشاره نکرده، افزودند: در صورت تصویب این اقدام فقط ساکنان عربستان که حداکثر شش ماه قبل از شرکت در این مراسم مذهبی واکسینه شده یا از بیماری کرونا بهبود یافته باشند، مجاز به انجام مناسک حج هستند.

اختلاف نظر در مورد انواع مختلف واکسن‌ها و اثربخشی آنها و همچنین خطر ابتلا به گونه‌های جدید ویروس، مقامات عربستان را مجبور به بررسی مجدد برنامه‌ها حج امسال کرده است.

یکی از این منابع به رویترز گفت که عربستان همچنین ممکن است محدودیت‌هایی را برای سن افرادی که به این کشور سفر می‌کنند، اعمال کند .

این دو منبع اضافه کردند که رایزنی‌ها درباره این ممنوعیت احتمالی هنوز ادامه دارد و تاکنون تصمیم نهایی از سوی دولت عربستان اتخاذ نشده است.

این در حالی است که وزارت حج و عمره عربستان قبلا از اضافه شدن پوشش بیمه‌ای ویروس کرونا به بیمه نامه عمره‌گزارانی که از خارج از عربستان وارد این کشور می‌شوند، خبر داده بود.

براساس اعلام این وزارتخانه، پوشش بیمه‌ای انتقال پیکر عمره‌گزار به کشورش در صورت وفات نیز تا ۶۵۰۰ ریال سعودی است.

دولت عربستان سال گذشته نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا مناسک حج را برای حجاج خارجی ممنوع کرده بود.