پرویز محمدزاده روز چهارشنبه در سومین جلسه گروه کاری راهبری زیرساخت اطلاعات مکانی استانی SDI اظهار کرد: SDI آخرین سیستم پایگاه اطلاعاتی است و طوری طراحی شده است که اختیار و مسوولیت بروزرسانی و...

پرویز محمدزاده روز چهارشنبه در سومین جلسه گروه کاری راهبری زیرساخت اطلاعات مکانی استانی SDI اظهار کرد: SDI آخرین سیستم پایگاه اطلاعاتی است و طوری طراحی شده است که اختیار و مسوولیت بروزرسانی و دسترسی به اطلاعات در آن به عهده خود دستگاه هاست.

وی با بیان اینکه این سامانه می تواند نیازهای اطلاعاتی داخل دستگاه ها و بین دستگاهی را با به اشتراک گذاری اطلاعات رفع کند، افزود: البته حفظ مالکیت اطلاعات هم در این سامانه رعایت شده است.

محمد زاده بر لزوم انجام اقدامات لازم از سوی دستگاه های اجرایی آذربایجان شرقی برای تکمیل سامانه و پیوند اطلاعات خود با آن تاکید کرد.

معاون توسعه و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی با اشاره به افتتاح مرکز دیتاسنتر استان در روزهای گذشته اظهار کرد: برای راه اندازی SDI در هر دستگاهی نیاز به سرور داریم؛ بنابراین لازم است دستگاه ها با انجام مکاتبات لازم با اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، امکان تامین سرور را فراهم آورند.

جمع بندی پیشنهادات دستگاه های اجرائی در خصوص ۲۶۹ لایه پایه SDI استان، تدوین برنامه آماده سازی سرور برای دسترسی SDI، گزارش اقدامات صورت گرفته در خصوص زیرساخت اطلاعات مکانی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان و تشکیل کمیته مکانیابی مدارس از جمله موارد مطروحه در جلسه امروز بود.