به گزارش ایرنا، سخنرانی‌های این همایش به صورت همزمان به زبان های فارسی، انگلیسی و عربی پخش خواهد شد و در روز نخست این همایش که روز گذشته برگزار شد شخصیت های مختلفی از ایران و سایر کشورها به ا...

به گزارش ایرنا، سخنرانی‌های این همایش به صورت همزمان به زبان های فارسی، انگلیسی و عربی پخش خواهد شد و در روز نخست این همایش که روز گذشته برگزار شد شخصیت های مختلفی از ایران و سایر کشورها به ایراد سخن پرداختند.

مباحثی مانند فلسطین و حقوق بشر، فلسطین و ترفندهای رژیم صهیونیستی برای اشغال قدس شریف، قطعنامه‌های سازمان ملل درباره قدس شریف و فلسطین و امت اسلامی از مهمترین محورهای دومین کنگره بین المللی قدس شریف است.

برگزاری مراسم شب شعر با حضور شعرایی از ایران، سوریه، لبنان، پاکستان و ترکیه با محوریت موضوع قدس شریف و اجرای سرود به زبان های مختلف از برنامه های دیگر دومین کنگره بین المللی قدس شریف است.

در بخشی از در دومین روز از این کنگره محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی به ایراد سخن خواهد پرداخت.

با توجه به شرایط کرونایی حاکم بر کشورهای مختلف و محدودیت در برپایی تجمعات و راهپیمایی ها، اولویت دومین کنگره بین المللی قدس شریف بر فعالیت در فضای مجازی متمرکز بوده و شعار همایش امسال «القدس اقرب» که برگرفته از سخنان سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان است، انتخاب شده‌است.

دومین کنگره بین المللی قدس شریف از روز گذشته با سخنرانی ۳۰  شخصیت علمی و فرهنگی از کشورهای ایران، فلسطین، مالزی، هند، افغانستان، پاکستان، فرانسه، آرژانتین، عراق، ترکیه، شیلی، امارات، لبنان، سوریه، انگلیس، کانادا و تونس آغاز شده و تا امروز ادامه دارد.