منوچهر ورناصری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد:هم اکنون بار مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان...

منوچهر ورناصری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد:هم اکنون بار مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان باوی نسبت به گذشته کمتر شده اما با این وجود از مردم تقاضا داریم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه کادر بهداشت و درمان در کنار ادارات شهرستان باوی اقدامات بسیار موثری انجام داده و طرح شهید سلیمانی نیز به خوبی در حال پایش بیماران است افزود: سعی می‌کنیم با انجام تبلیغات محیطی و کمک بهداشت و درمان، روند بیماری در این شهرستان سیر نزولی داشته باشد.

انجام روزانه ۱۵۰ تست کرونا در باوی

فرماندار باوی گفت: آمار فوتی‌های کرونایی در این شهرستان نسبت به گذشته کاهش یافته و امیدواریم به نقطه‌ای برسیم که هیچ مورد فوتی نداشته باشیم.

وی با بیان اینکه روزانه ۱۵۰ تست کرونا در شهرستان باوی گرفته می‌شود افزود: در ۲ هفته گذشته ، تنها ۲ نفر به دلیل ابتلا به کرونا در این شهرستان بستری شدند.

کنترل بازار عید فطر به صورت ویژه

فرماندار باوی در خصوص آیین عید فطر و تجمع خانوادگی در این ایام بیان کرد: در این زمینه جلسات متعددی برگزار کردیم و بر کنترل بازار و تبلیغات محیطی به ویژه در شهر شیبان تاکید کردیم.

وی با بیان اینکه نظارت بر بازار عید فطر دوچندان خواهد شد افزود: از مردم انتظار داریم که در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پرهیز از حضور در تجمع‌های خانوادگی و دروهمی ها به ما کمک کنند تا شرایط بهتری داشته باشیم.

بیشتری آمار بیماری در شیبان است

باورصاد ادامه داد: شیبان بیشترین آمار بیماران مبتلا به کرونا را در شهرستان باوی دارد و با توجه به نزدیکی این شهر به اهواز، بیشتر مردم مناطق زرگان و شهرک اندیشه خریدهای خود را از شیبان انجام می دهند به همین دلیل نظارت ویژه‌ای بر بازار شیبان داریم.

وی افزود: روزانه ماموران بهداشت و درمان و اداره صمت از اصناف دیدن کرده و در صورت تخلف اقدام به پلمب محل می‌کنند.

هم اکنون هفت شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، ۱۱ شهرستان نارنجی و ۹ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند. شهرستان باوی اکنون در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد.

بر اساس این گزارش، شهرستان باوی در شمال اهواز، در سال ۸۹ با تصویب هیات دولت از شهرستان اهواز مستقل شد. این شهرستان به مرکزیت شهر ملاثانی است. شهرهای ویس و شیبان نیز از توابع این شهرستان هستند.