به گزارش شبکه تلویزیونی اللؤلؤه بحرین، در بیانیه آیت الله عیسی قاسم آمده است: حمله آمریکا به عراق حمله به همه امت اسلامی است. وی در این بیانیه افزود: هدف قرار گرفتن نیروهای مؤمن و فعال...

به گزارش شبکه تلویزیونی اللؤلؤه بحرین، در بیانیه آیت الله عیسی قاسم آمده است: حمله آمریکا به عراق حمله به همه امت اسلامی است.

وی در این بیانیه افزود: هدف قرار گرفتن نیروهای مؤمن و فعال که از دین امت و عزت آنها در برابر توحش آمریکایی دفاع می‌کنند قابل پیش بینی بود و جای شگفتی ندارد که آنها مواضع نظامی الحشد الشعبی و حزب الله را هدف قرار دهند که ۲ نیروی ملی عراقی و بخشی از نیروهای نظامی این کشور هستند.

آیت الله قاسم با بیان اینکه هدف آمریکا به زانو درآوردن نیروهای مؤمن در عراق است خاطر نشان کرد: باید این حمله را نه تنها تجاوز به همه عراق، امنیت، آزادی، استقلال، تمدن و ثروت‌های آن تلقی کرد، بلکه این تجاوزی علیه کل امت اسلامی، درهم شکستن عزت و کرامت انسانی، خوار شمردن ارزش زندگی و تحکیم زبان جنگل در جامعه جهانی دانست.

وی اضافه کرد: این حق همه و در واقع واجب مؤکد بر همه است که در مقابل چنین تجاوزاتی محکم بایستند.

در بیانیه رهبر شیعیان بحرین آمده است: دردناک، شرم‌آور و خجالت‌آور است که برخی از نظام‌هایی که بر امت عربی حاکم هستند به صورت رسمی در کنار اسرائیل حمله وحشیانه آمریکا را به عراق و نیروهای محکم و مدافع تایید و کسانی را که از عراق و شرف آن دفاع می‌کنند، محکوم کرده‌اند.

پیش‌تر رژیم آل خلیفه بحرین در کنار رژیم صهیونیستی، از حمله آمریکا استقبال و آن را تأیید کرده بود.

هواپیماهای آمریکایی یکشنبه شب گذشته مقر نیروهای تیپ‌های ۴۵ و ۴۶ الحشد الشعبی در منطقه القائم در غرب استان الانبار را بمباران کردند که در نتیجه آن ۲۵ نفر کشته و ۵۱ نفر زخمی شدند.

ارتش آمریکا با تأیید حملات هوایی به خاک عراق، اعلام کرد که نیروهای آنها حملات دقیقی به پنج مقر و تاسیسات متعلق به گردان‌های الحشد الشعبی در خاک عراق و سوریه انجام دادند.  

حمله آمریکا به پایگاه نیروهای الحشد الشعبی عراق، موجی از خشم و عصبانیت مردم این کشور را برانگیخت به طوری که معترضان روز سه‌شنبه پس از تشییع پیکرهای قربانیان این حادثه با نصب پرچم گروه‌های مقاومت و الحشد الشعبی بر دیوارهای سفارت آمریکا، پرچم این کشور را آتش زدند و با سر دادن شعارهای ضدآمریکایی، خواستار بسته شدن این سفارتخانه و اخراج سفیر آن شدند.