حسن مروتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سه  هزار و ۲۹۴ نفر از این داوطلبان زن و ۲ هزار و ۳۳۵ نفر را  مرد هستند که از این تعداد شرکت کننده یک هزار و ۹۱۵ نفر در رشته ریاضی و ان...

حسن مروتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سه  هزار و ۲۹۴ نفر از این داوطلبان زن و ۲ هزار و ۳۳۵ نفر را  مرد هستند که از این تعداد شرکت کننده یک هزار و ۹۱۵ نفر در رشته ریاضی و انسانی، ۲۶۵ نفر در رشته هنر، ۲ هزار و ۸۳۴ نفر در رشته تجربی و ۵۷۰  نفر در رشته زبان های خارجی بایکدیگر رقابت می‌کنند.

وی اظهارداشت: از این تعداد داوطلب یک هزارو ۲۹۵ نفر دیپلم نظام قدیم و چهار هزار و ۲۸۹ نفر نظام جدید هستتد.

وی اضافه کرد: بر اساس اعلام سازمان سنجش کشور آزمون‌های عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی، فنی و علوم انسانی صبح پنجشنبه ۳۰ مردادماه و داوطلبان گروه آزمایشی هنر صبح چهارشنبه ۲۹ مردادماه برگزار می‌شود.

رییس دانشگاه ایت الله بروجردی بیان کرد: داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی نیز صبح جمعه ۳۱ مرداد ماه و داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجی صبح شنبه یکم شهریور ماه در این آزمون شرکت می‌کنند.

مروتی ادامه داد: کارت شرکت در آزمون همه گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان‌های خارجی به همراه برگ راهنمای شرکت در آزمون روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفته است.

وی یادآور شد: داوطلبانی که در ۲ یا سه گروه آزمایشی نام نویسی کرده‌اند باید به همین تعداد نیز کارت ورود به جلسه آزمون سراسری را از سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت کنند.

وی تاکید کرد: در این دور از رقابتها ۲ حوزه دانشگاه آزاد و دانشگاه آیت الله بروجردی برای داوطلبان در نظر گرفته شده و تمام مراحل آزمون با رعایت پروتکلهای بهداشتی برگزار خواهد شد.