سید محسن میرحسینی در نشست هماهنگی مسوولان حوزه های برگزاری آزمون سراسری استان افزود:  از مجموع شرکت کنندگان ۵۹ درصد زن و ۴۱ درصد مرد هستند. وی با اشاره اینکه امسال به منظور رعایت فاصله...

سید محسن میرحسینی در نشست هماهنگی مسوولان حوزه های برگزاری آزمون سراسری استان افزود:  از مجموع شرکت کنندگان ۵۹ درصد زن و ۴۱ درصد مرد هستند.

وی با اشاره اینکه امسال به منظور رعایت فاصله فیزیکی در چیدمان صندلی‌ها، تعداد حوزه‌های اصلی و فرعی در استان و شهرستان یزد افزایش یافته است اظهار داشت: آزمون امسال در ۹ حوزه در شهرستان‌های استان یزد برگزار خواهد شد.

میرحسینی ادامه داد: در مرکز استان نیز با توجه به میزبانی از ۱۱ هزار و ۸۰۰ نفر از داوطلبان، تصمیم گرفته شده است علاوه بر ظرفیت ۹هزار و ۷۰۰‌ نفری دانشگاه یزد به عنوان حوزه مرکزی، از ظرفیت‌های اماکن مجاور و نزدیک به این حوزه نیز شامل دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه فنی و حرفه‌ای، دانشگاه پیام نور، دانشگاه علم و هنر و همچنین تعدادی از مدارس آموزش و پرورش به عنوان حوزه‌های فرعی استفاده شود.

به گزارش، روز شنبه روابط عمومی دانشگاه یزد، رییس دانشگاه یزد هم در این نشست با اشاره به شرایط خاص کشور ناشی از شیوع ویروس کرونا، بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و درعین حال حفظ امنیت آزمون تأکید کرد.

قاسم برید لقمانی افزود: آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها نیز به بهترین نحو  توأم با حفظ سلامت داوطلبان و امنیت آزمون برگزار شود.

مهدی خانی، مدیر حراست دانشگاه یزد نیز در این جلسه، با اشاره به استفاده از دستگاه گیت برای بازرسی بدنی و حذف فرایند ثبت اثرانگشت در بدو ورود داوطلبان به محل برگزاری آزمون، درباره نحوه کنترل ورود و خروج داوطلبان، تطبیق عکس و مشخصات آنان و همچنین نقل و انتقالات سؤالات آزمون، توضیحات مبسوطی ارایه کرد.