نسرین غزنوی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: فردی در روستای باش محله ویرمونی، هفت هزار و ۱۰۰ متر مربع از اراضی ملی را تصرف کرده بود و امروز با پیگیری ح...

نسرین غزنوی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: فردی در روستای باش محله ویرمونی، هفت هزار و ۱۰۰ متر مربع از اراضی ملی را تصرف کرده بود و امروز با پیگیری حقوقی، به آزادی زمین و دستگیری و معرفی فرد متخلف به دادگاه اقدام شد.

وسعت اراضی ملی آستارا ۴۰ هزار هکتار است و اراضی جنگلی، کوهستانی و جلگه ای را دربر می گیرد.

رئیس هیات نجات غریق آستارا هم گفت: ۲ گردشگر اهل شهرستان های مشگین شهر و ماکو، عصر دیروز در منطقه خطر آفرین ساحل مخیری آستارا در معرض خطر غرق شدن قرار داشتند و با حضور به موقع ناجیان غریق نجات یافتند.

حسین انزابی ادامه داد: با توجه به استقبال مسافران از ساحل آستارا، ۱۵ ناجی در نوار ساحلی استقرار یافته‌ اند و ساعت کار آنها از هشت تا ۲۰ است و دریا تا اواخر هفته جاری به دلیل شرایط نامساعد جوی برای شنا مناسب نیست.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در حاشیه دریای خزر، غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و در ۱۸ کیلومتر نوار ساحلی آن، سه طرح سالمسازی دریا فعال است.