خبرورزشی -ایمان حسین پور شرفشاد وکیل باشگاه گل گهر سیرجان در مورد روند جلسه کمیته استیناف با حضور نمایندگان ۴ باشگاه لیگ برتری پیرامون پرونده بازیکن گابنی گل‌گهر، اظهار داشت:

خبرورزشی -

ایمان حسین پور شرفشاد وکیل باشگاه گل گهر سیرجان در مورد روند جلسه کمیته استیناف با حضور نمایندگان ۴ باشگاه لیگ برتری پیرامون پرونده بازیکن گابنی گل‌گهر، اظهار داشت:

*از نظر من جلسه فوق العاده بود. دفاعیات فوق العاده قاطع بود. هم به دفاعیات قبلی که در کمیته انضباطی توجه نشده بود و هم به مطالب جدیدی که ارائه کردیم، توجه شد.

*آرای CAS، مقالات بین‌المللی در خصوص اینکه آیا در موارد مشابه ما بازی ۳ بر صفر نشده بود را ارائه کردیم. در مقالات دقیقا همان یکپارچگی و صیانت از جدول مسابقات که بارها بر آن تاکید کردیم وجود داشت. شاید کمیِ اطلاع باعث شد که دوستان فکر کنند این یک بحث رسانه ای است. در صورتی که یکی از اصول مسلم در دیوان داوری ورزش (CAS) است که به آن استناد کردیم. مقاله و رای ارائه کردیم که رای چنین موضوعی نباید ۳ بر صفر شود.

*اعضای کمیته استیناف به دفاعیات همه باشگاه‌ها توجه کردند. فکر می‌کنم کلیت روند جلسه دقیقا به نفع باشگاه گل گهربود چون به دفاعیات بهتر توجه شد. پاسخ خاصی از سمت سه باشگاه دیگر مطرح نشد اما دوستان جو رسانه‌ای را به دست گرفته‌اند و این فضا را ایجاد می کنند که هیچ مطلبی بیان نشده و رای باید تایید شود. در صورتی که اینطور نیست.

*از نظر من رای قابلیت نقض را دارد. کمیته استیناف هم دقیق بررسی می‌کند. چه رای علیه گل گهر باشد و چه به نفع این باشگاه، استیناف با بررسی کامل رای را صادر می کند. امیدوارم اتفاقی باشد که به نفع فوتبال کشور و اجرای قوانین و مقرات داخلی و بین المللی باشد.

*سعی کردم در این مدت مصاحبه نکنم اما دیدم سایت‌ها هر روز به نقل از عزیزان اعلام می‌کنند که رای تایید می‌شود. به هیچ وجه فکر نمی‌کنم چنین فضایی وجود داشته باشد. دفاعیات باشگاه گل گهر فوق‌العاده قوی بود.

*اریک باگناما نمی‌تواند در مسابقات شرکت کند اما این بازیکن غیر مجاز نیست پس نتایج نباید ۳برصفر شوند. اصل دفاع ما بر این اساس بود. در دفاعیاتمان ۱۶مورد بیان کردیم. حتی در صورت پذیرش یک مورد، رای باید نقض شود. یعنی لازم نیست هر ۱۶ مورد پذیرفته شود. باید همه این ۱۶ مورد علیه ما شود تا نتیجه ۳برصفر شود.