اخبار پیرامون بازی‌های Marvel’s Avengers و Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 حاکی از آن هستند که بازی‌های مذکور، از قفل دنوو (Denuvo) بهره‌مند خواهند بود و از این فناوری...

اخبار پیرامون بازی‌های Marvel’s Avengers و Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 حاکی از آن هستند که بازی‌های مذکور، از قفل دنوو (Denuvo) بهره‌مند خواهند بود و از این فناوری برای جلوگیری از سواستفاده‌های احتمالی استفاده خواهند کرد.

به‌جرات می‌توان دو بازی Marvel’s Avengers و Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 را از جمله بازی‌های مورد انتظاری نامید که به زودی راهی کنسول‌های بازی و پلتفرم رایانه‌های شخصی خواهد شد. همچنین، شرکت اسکوئرانیکس (Square Enix) به تازگی در صفحه‌ی اختصاصی بازی Marvel’s Avengers در فروشگاه استیم (Steam) متنی مبنی بر استفاده‌ی این بازی از قفل دنوو را درج کرده و این موضوع را تایید کرده است. از طرفی دیگر، بازی Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 وضعیتی مشابه با Marvel’s Avengers دارد و شرکت اکتیویژن (Activision) نیز بهره‌مندی این بازی از فناوری مذکور را تایید کرده است.

همچنین، با توجه به هم‌سو شدن بحران اقتصادی، افول درآمد، سخت شدن شرایط برای شرکت‌های بازی‌سازی و افزایش تیم‌هایی که به صورت غیرقانونی بازی‌ها را در اختیار جامعه‌ی بازی‌بازان قرار می‌دهند، بدیهی است که به زودی استفاده از این فناوری رواج بیشتری پیدا کرده و شرکت‌های بازی‌سازی سرمایه‌های خود را در این شرایط بد اقتصادی بیمه کنند. لازم به ذکر است که استفاده‌ از قفل دنوو در بازی‌های جدیدی نظیر Resident Evil 3 Remake ،Death Stranding ،Maneater و F1 2020 را می‌توان به‌نوعی مهر اثبات بر موضوع فوق دانست و شاید از این پس شاهد فراگیر شدن استفاده از فناوری مذکور در تمامی بازی‌های AAA و یا حتی AA نیز باشیم.

بازی Tony Hawk’s Pro Skater 1+2، در تاریخ ۱۴ شهریور ماه سال جاری (۴ سپتامبر سال ۲۰۲۰ میلادی) برای پلتفرم‌ رایانه‌های شخصی توسط فروشگاه اپیک گیمز و کنسول‌‎های اکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ منتشر خواهد شد.

بازی Marvel’s Avengers نیز در تاریخ ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ (۴ سپتامبر ۲۰۲۰) برای پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی و سرویس گوگل استیدیا عرضه خواهد شود. همچنین این بازی در تعطیلات پایان سال میلادی جاری برای کنسول‌های نسل نهمی نیز منتشر خواهد شد.