سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی روز یکشنبه درسی و پنجمین نشست گام دوم کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی افزود: در این شرایط نقش رسانه‌ها بسیار حساس است و با...

 سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی روز یکشنبه درسی و پنجمین نشست گام دوم کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی افزود: در این شرایط نقش رسانه‌ها بسیار حساس است و باید نسبت به توطئه‌ها و نقشه‌های دشمنان دقت داشت و در قدم اول باید نقشه‌ها و راهبردهای دشمنان را به خوبی شناخت و سپس در جهت خنثی سازی توطئه‌ها محتوا تولید کرد.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: یکی از مهمترین دستاوردهای فرهنگ دفاع مقدس تشکیل گروه‌های جهادی است که امروز بسیاری از جوانان در قالب گروه های جهادی به خدمت رساندنی مشغول هستند.

وی اظهار داشت: شرایط پیش رو نشان می‌دهد آن تفکری که راهگشا و حرکت دهنده در بسیاری از بحران ها و مقاطع می باشد، تفکر دفاع مقدس است بنابراین باید برای انتقال و تبیین این تفکر ارزشمند به نسل جوان بیش از گذشته توجه داشت.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: جریان عظیم کنگره شهدای استان مرکزی یک جریان فرهنگی است که همه دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی استان را در یک قرارگاه به طور متمرکز کنار یکدیگر جمع کرده و با وحدت و انسجام کامل حرکت می کنند.
سردار کریمی افزود: دشمن به خوبی می‌داند که موفقیت های ملت ایران در مقاطع مختلف برگرفته از فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع مقدس است و لذا تمام تلاش خود را برای ضربه زدن به این فرهنگ عظیم پای کار آورده که یکی از ابزارهای دشمن رسانه و فضای مجازی است.
وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری در طول دو دهه از گذشت گروه‌های جهادی و بسیج سازندگی همواره عنایات ویژه ای به به آنها داشتند که اوج این عنایات در سال گذشته همزمان با صادر کردن پیامشان به گروه های جهادی رقم خورد.
 مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: تبیین و تقویت فرهنگ دفاع مقدس امروز یک رسالت بزرگ برای  همه اقشار جامعه است که باید به خوبی انجام شود.

سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی افزود: اصحاب رسانه یکی از اقشاری است که در طول چهل سال بعد از انقلاب زحمات زیادی برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع مقدس به جامعه و نسل جوان داشته است.

وی اظهار داشت: این قشر دغدغه دفاع مقدس را دارند و این دغدغه در جریان برگزاری کنگره شهدا در طی این چند سال اخیر عیان است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: یکی از برنامه‌ها و رسالت‌های امروز رسانه‌ها و جریان‌های فرهنگی توجه به گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس است و همان‌گونه که در جریان برگزاری کنگره به خوبی نقش آفرینی کردند امروز هم باید در گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس پای کار بیایند.

سرهنگ کریمی افزود: امروز بعد از گذشت چهل سال از دفاع مقدس شاهدیم فرهنگ شهادت روز به روز در کشور ماندگار تر شده و دلیل آن نیز دفاع مقدس و هویت انقلاب اسلامی است.

وی اظهار داشت: امروز همه به راهگشا بودن فرهنگ دفاع مقدس در تمام ابعاد و مسائلی که با آن مواجه است اذعان دارند بنابراین این مهم اولویت امور قرار گیرد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: اهمیت موضوع برای فراموش نشدن این فرهنگ غنی است و رسالت سنگین برای تبیین و انتقال آن به نسل جوان است که هردو در کنار یکدیگر باید به خوبی انجام شود.

۱۷ مردادماه روز شهادت خبرنگار شهید صارمی در تقویم ایران اسلامی به عنوان روز خبرنگار ثبت شده است.