علی ابری اول روز چهارشنبه در جلسه هم‌اندیشی مدیران مدارس کاشمر افزود: زمزمه‌هایی مطرح است که لایحه رتبه‌بندی به افراد غیر معلم تعلق نمی‌گیرد، اما راهکاری اندیشیده شده تا ماده ۶۸ قانون مدیریت...

علی ابری اول روز چهارشنبه در جلسه هم‌اندیشی مدیران مدارس کاشمر افزود: زمزمه‌هایی مطرح است که لایحه رتبه‌بندی به افراد غیر معلم تعلق نمی‌گیرد، اما راهکاری اندیشیده شده تا ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری برای نیروهای شاغل اداری نیز اعمال شود و حقوق آنا نیز افزایش یابد.

وی با تاکید بر لزوم درک اهمیت سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ادامه داد: گرچه آموزش مبتنی بر محفوضات عقیم است و امروزه دیگر جواب نمی‌دهد، اما هنوز سند تحول بنیادین در برخی مدارس اهمیت خود را پیدا نکرده است.

وی گفت: اکنون فرزندان خلاقیت ندارند، شغل آفرین نیستند و متکی به یک حقوق، شغل دولتی یا ثروت مختصر والدین هستند به همین دلیل دولت باید ثروت و دارایی خود را بفروشد تا به این افراد یارانه بدهد.

ابری اول افزود: تا زمانی که کشور فقط به درآمد نفت متکی باشد مشکلات باقی خواهد ماند، اگر بخواهیم از این وضعیت نجات پیدا کنیم باید از تحریم‎ها به خوبی استفاده کرده و رنگین کمانی از تولیدات و صادارت داشته باشیم.

وی ادامه داد: ساحت‎های ۶ گانه اوج پیام سند تحول است لذا باید خلاقیت داشت و به فرزندان مهارت آموزش داد. 

وی با اشاره به فراوانی کمبودها و نقص‌ها در حوزه آموزش و پرورش گفت:به رغم اینکه در سال ۹۶ برای حامل‎های انرژی در مدارس کشور ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار از وزارتخانه تخصیص یافت ولی این میزان پارسال به ۱۰۰ میلیارد تومان کاهش یافت و اعلام گردید اگر مدرسه‎ای صرفه جویی را رعایت نکند باید تمام قبض را پرداخت کند که عملا این اقدام به خصوص در مدارسی که کنتورهای قدیمی و دانش‌آمور کم دارند امکان پذیر نیست.

معاون پشتیبانی و توسعه اداره کل آموزش‌و پرورش خراسان رضوی افزود: گرچه هزینه‎های جاری آموزش و پرورش در سالهای ۹۱ و ۹۲ بالغ بر ۳۲ میلیارد تومان بود اما اکنون این میزان به هفت میلیارد تومان کاهش یافته است.

مدیر آموزش‌ و پرورش کاشمر نیز گفت: به رغم فعالیت‌های عمرانی که در راستای بهسازی، نوسازی و احداث فضاهای آموزشی در سایه مشارکت و همراهی خیرین و افراد نیکوکار انجام شده در حال حاضر ۳۰ پروژه عمرانی نیمه‌ تمام در کاشمر وجود دارد که برای تکمیل و بهره‌برداری برخی از آنها تفاهم‌نامه منعقدشده است.

علی طاهریان افزود: در دو سال اخیر حدود ۲۰ میلیارد تومان در راستای احداث، توسعه و بهسازی فضاهای آموزشی هزینه شده، همچنین بخش عمده‌ای از هزینه‌های عمرانی با مشارکت خیرین و نیکوکاران تأمین‌ شده به‌ طوری‌که از ابتدای مهر ماه نیز تاکنون تفاهم‌نامه اجرای پنج پروژه در کاشمر به امضا رسیده است.

کاشمر در ۲۲۸ کیلومتری مشهد دارای ۳۱ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز است.