به گزارش ایرنا از منابع رسمی پاکستان، وزیر امورخارجه این کشور در ادامه تلاش‌های دیپلماتیک دولت اسلام‌آباد برای همفکری با کشورهای منطقه و فرامنطقه‌ای درباره بحران غزه و کمک به جلوگیری از ت...

به گزارش ایرنا از منابع رسمی پاکستان، وزیر امورخارجه این کشور در ادامه تلاش‌های دیپلماتیک دولت اسلام‌آباد برای همفکری با کشورهای منطقه و فرامنطقه‌ای درباره بحران غزه و کمک به جلوگیری از تهاجم نیروهای اشغالگر اسرائیل با وزیران امورخارجه چین، مصر و سودان به صورت جداگانه تلفنی گفت‌وگو کرد.

وزارت امورخارجه پاکستان نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: «شاه محمود قریشی» روز شنبه با «وانگ یی»، «سامح شکری» و «مریم الصادق المهدی» به ترتیب وزیران خارجه چین، مصر و سودان تلفنی گفت‌وگو و تداوم حملات شنیع ارتش رژیم اشغالگر اسرائیل به فلسطینیان را محکوم کرد.

قریشی، نگرانی عمیق پاکستان نسبت به اوضاع غزه، بی حرمتی صهیونیست‌ها به نمازگزاران در مسجدالاقصی شهادت دهها فلسطینی در حملات اسرائیل را اطلاع همتایان خود رساند و افزود: تداوم حملات اسرائیل صلح و امنیت خاورمیانه را با تهدید جدی‌تری روبه‌رو کرده است.

وزیر امورخارجه پاکستان در تماس تلفنی همتای سودانی خود، درباره نقش سازمان همکاری اسلامی برای کمک به تامین حقوق مشروع ملت فلسطین تبادل نظر کرد. در این گفت‌وگو، اسلام‌آباد و خارطوم حملات رژیم صهیونیستی در غزه را محکوم کردند.

وزیر امورخارجه مصر نیز همتای پاکستانی خود را در جریان آنچه که وی تلاش‌های قاهره برای یافتن راهکار دیپلماتیک به منظورکاهش خشونت‌ها خواند، قرار داد.

شاه محمود قریشی طی گفت‌وگو با وانگ یی وزیر امورخارجه چین وخامت اوضاع امنیتی و انسانی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین را به شدت نگران کننده دانست و خواستار اقدامات فوری جامعه جهانی برای جلوگیری از حملات اسرائیل و حمایت از مردم بی دفاع فلسطین شد.

ارتش رژیم صهیونیستی از سه شنبه گذشته حملات وحشیانه‌ای را به نوار غزه آغاز کرده که تاکنون صدها غیرنظامی که اکثر آن‌ها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهد، به شهادت رسانده‌ است.

نیروهای مقاومت اسلامی فلسطین در غزه نیز به تلفانی جنایات رژیم صهیونیستی اقدام به پاسخگویی به این رژیم کرده و صدها موشک به سرزمینهای اشغالی شلیک کرده‌اند.