به گزارش خبرنگار ایرنا، مهدی عبوری عصر پنجشنبه در نشست با نایب رییس مجلس،  نمایندگان و استاندار اردبیل افزود: ساماندهی باغ شریعت و تملک زمین و انتقال پادگان و اجرای طرح‌های شهری در آنها به عن...

به گزارش خبرنگار ایرنا، مهدی عبوری عصر پنجشنبه در نشست با نایب رییس مجلس،  نمایندگان و استاندار اردبیل افزود: ساماندهی باغ شریعت و تملک زمین و انتقال پادگان و اجرای طرح‌های شهری در آنها به عنوان ۲ پروژه اساسی و زیربنایی از خواسته‌های دیرینه و اصلی مردم اردبیل هستند.

وی اظهار کرد: اجرای این ۲ پروژه اساسی به زیباسازی سیمای شهر ، تامین آسایش شهروندان اردبیل و رفع مشکلات جنبی بطور موثر کمک می‌کند.

او از مدیران و مسوولان ذیربط استان اردبیل خواست تا با همکاری بیش از پیش برای تهیه مقدمات قانونی اجرای این پروژه ها اقدام کنند و گفت: ما در وزارت راه و شهرسازی و نیز شرکت بازآفرینی شهری بطور جدی پیگیر این موضوع هستیم.

نایب رییس مجلس نیز در زمینه باغ شریعت اردبیل گفت: مراجع قضایی به نفع هر فرد رای داد برای ما هیچ تفاوتی نمی‌کند و با آن فرد برای اجرای این پروژه توافق می‌شود.

علی نیکزاد در ارتباط با پروژه پادگان اردبیل نیز یادآوری کرد: ایجاد فضای سبز به مقدار کافی در این پادگان یک مطالبه برحق است اما انجام آن به مبالغ هنگفت نیاز دارد.

وی یادآوری کرد: نمایندگان اردبیل در مجلس آماده همکاری و رفع موانع قانونی موجود برای اجرایی شدن این۲ پروژه اساسی و زیربنایی اردبیل هستند تا آرزوی دیرینه مردم این شهر تحقق یابد.

استاندار اردبیل نیز در این نشست با اشاره به اینکه تملک باغ شریعت ازسوی شهرداری اردبیل به نقدینگی زیادی نیاز دارد ابراز امیدواری کرد  تا با همکاری و مشارکت همه طرف های ذیربط عملیات اجرای این پروژه اساسی در کوتاه ترین زمان ممکن آغاز شود.

اکبر بهنامجو افزود : ۳۵ درصد از زمین پادگان اردبیل برای ساخت خانه‌های مسکونی پادگان ارتش این شهر در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: به خواسته برحق مردم اردبیل مبنی بر تامین فضای سبز به میزان کافی از محل اجرای پروژه پادگان احترام می گذاریم و تلاشمان بر تحقق آن تا حد امکان است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در جریان سفر یک روزه خود از مناطق حاشیه شهر اردبیل و بازار تاریخی این شهرستان بازدید کرد.