«حسین فلاح جوشقانی» در حاشیه بازدید از مرز بین المللی شلمچه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از منطقه آزاد اروند، با بیان اینکه به دلیل حذف روادید پی...

«حسین فلاح جوشقانی» در حاشیه بازدید از مرز بین المللی شلمچه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از منطقه آزاد اروند، با بیان اینکه به دلیل حذف روادید پیش بینی های لازم برای افزایش حجم تردد زائران اربعین حسینی شده است، اظهار کرد: با توجه به تجربیات سال های گذشته و پیش بینی هایی که از قبل گرفته شده است در مرزهای چهارگانه کشور علاوه بر اضافه کردن زیر ساخت های فیبر مسیر های جایگزین در صورت قطعی نیز ایجاد شده است.در چهار پایانه مرزی خسروی، مهران، شلمچه و چذابه ظرفیت پهنای  باند و زیرساخت های این سازمان به ۲ برابر افزایش پیدا کرده است.

 

وی به بهبود زیرساخت های اینترنت در مرزهای کشور اشاره کرد و گفت: : با توجه به مشکلاتی که در سال گذشته از بابت قطعی اینترنت وجود داشت علاوه بر بهبود زیرساخت های ما یک مسیر جداگانه ای را برای فیبر جایگزین در چهار پایانه مرزی کشور پیش بینی شده است تا چنانچه بدلیل انجام اقدامات عمرانی دچار قطعی شد این مسیر جایگزین شود.

 

وی ادامه داد: همچنین یک مسیر پشتیبان رادیویی و یک مسیر ماهواره ای نیز پیش بینی شده است تا در صورت وجود هرگونه مشکل این مسیر جایگزین شود.

 

فلاح جوشقانی، از راه اندازی وایفای رایگان در پایانه های مهران و شلمچه و کاهش نرخ اپراتورها در عراق خبر داد و گفت: با توجه به مذاکراتی که با طرف عراقی داشتیم قیمت ها را کاهش دادیم، قیمت های جدیدی که  اپراتورها می دهند از رقم بالای ۳ هزار تومان به ۲ هزار تومان رسیده است. همچنین در جلسه ای که با اپراتور عراقی داشتیم اعلام کردند که ظرفیت خدمات رسانی خور را نسبت به سال گذشته ۲ برابر کرده اند.

 

وی مسیر نجف و کربلا را مسیر اصلی راهپیمایی اربعین حسینی دانست و تصریح کرد: در مسیر ترمینال های داخلی ایران تا کربلا و نجف تمهیدات لازم برای پوشش اپراتورها را حدود ۶۰ درصد افزایش دادیم.

 

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه مشکلی از لحاظ پوشش در جاده ها و مسیرهای منتهی به مرزها نداریم، عنوان کرد: تمام جاده ها و مسیرهای منتهی به پایانه های مرزی مرزهای چهارگانه کشور را پوشش می دهیم. این امر روز دوشنبه در مسیر مرز خسروی به صورت کامل انجام شد. همچنین روز گذشته تمام مسیرهای منتهی به  مهران و امروز نیز مسیرهای منتهی به شلمچه و چذابه را به انجام می رسانیم.

 

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از پوشش کامل دو اپراتور در مرزهای خوزستان خبرداد و خاطرنشان کرد: اپراتور سوم نیز با رومینگ به شکل کامل سرویس می دهد، به نظرمان ظرفیت ها به اندازه کافی است و شرمنده زائران نخواهیم شد.

 

وی با اشاره به اینکه خدمات تا ۲۸ صفر ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: در مرزهای مهران و شلمچه با توجه به اینکه ۱۲ روز تا اربعین باقی مانده است اما میزان استقبال و حضور زائران خارج از تصورات ما بود و سیل عظیمی از مردم  با شور و هیجان به این دو مرز مراجعه می کنند و به نظرم با یک افزایش ۲۰ درصد زائران برای شرکت در اربعین حسینی در این دو مرز مواجه باشیم.

 

وی با بیان اینکه در همه مرزها علاوه بر ارتقای اپراتور ها چنانچه احیانا سایتی نسل 3 و 4 اینترنت را نداشته باشد همه را ارتقا دادیم، یادآور شد: در مرز های شلمچه و چذابه 14 سایت سیار از طریق اپراتور ها در ترمینال اضافه شده است. همچنین در مرز مهران 13 و در مرز خسروی نیز 5 سایت به ترمینال اضافه شده است.

 

فلاح جوشقانی بیان کرد: امیدواریم امسال بتوانیم زیر ساخت و پوشش بهتری نسبت به سال های گذشته داشته باشیم. علاوه بر همه اینها مسیر های راهداری برای جایگزینی در صورت قطعی نیز گذاشته ایم. در مرز شلمچه همزمان برای 10 هزار نفر ظرفیت ارتباطاتی ایجاد شده تا زائران بتوانند به سهولت از این ظرفیت استفاده کنند و این نیز ظرفیت بسیار بالایی است.

 

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تصریح کرد: این اقدامات در مسیر ها و جاده های منتهی به پایانه های مرزی چهارگانه کشورانجام می شود. همه تمهیدات لازم و نقاط کور شناسایی شده است. بسیاری از مسیرها با سایت های دائمی پوشش داده شده و در نقاطی که امکان ایجاد زیرساخت سایت دائمی وجود نداشته با سایت های موقت پوشش دادیم.خوشبختانه در مسیرها مشکل خاصی در حوزه ارتباطات وجود ندارد.

 

پایان پیام/660