قابلیت شبیه‌سازی روی اندروید اندازه سن این سیستم‌عامل عمر دارد. بسیاری از فروشگاه‌ها، حتی خود پلی استور، این برنامه‌ها را عرضه می‌کردند. امروزه هم در فروشگاه‌های اندرویدی تعداد بسیار زیادی شبیه‌ساز با قابلیت‌های مختلف، برای کنسول‌های متفاوت، عرضه می‌شود که کاربران می‌توانند آن را دانلود و بازی‌ه...

قابلیت شبیه‌سازی روی اندروید اندازه سن این سیستم‌عامل عمر دارد. بسیاری از فروشگاه‌ها، حتی خود پلی استور، این برنامه‌ها را عرضه می‌کردند. امروزه هم در فروشگاه‌های اندرویدی تعداد بسیار زیادی شبیه‌ساز با قابلیت‌های مختلف، برای کنسول‌های متفاوت، عرضه می‌شود که کاربران می‌توانند آن را دانلود و بازی‌های کنسول دلخواه خود را بر روی گوشی اندرویدی اجرا کنند.

شاید شما هم در رابطه با شبیه‌سازهای اندرویدی سوال داشته باشید و دوست دارید هنگام اجرای بازی مورد نظر، تجربه بهتری را کسب کنید. برای این منظور، در این مقاله به چند نکته مهم در رابطه با شبیه‌ساز اندروید و نحوه استفاده مناسب از آن اشاره خواهیم کرد.

برای اجرای بازی‌های کنسول‌های دیگر بر روی اندروید، لازم نیست گوشی شما حتماً پرچمدار و قدرتمند باشد، حتی گوشی‌های اقتصادی امروزی نیز به‌راحتی می‌توانند با استفاده از شبیه‌ساز، بسیاری از بازی‌ها را اجرا کنند. البته اگر گوشی شما قدرتمند باشد مطمئناً در اجرای بازی تجربه بهتری کسب خواهید کرد و کیفیت بالاتری را مشاهده می‌کنید.

مهم‌ترین نکته در اجرای بازی‌ها از طریق شبیه‌ساز، قدرت پردازنده است. اگر امروز می‌خواهید بهترین تجربه این نوع بازی‌ها را کسب کنید، پردازنده اسنپدراگون ۸۸۸ بهترین گزینه است. اگر پول خرید گوشی هوشمندی با قیمت بالا را ندارید، می‌توانید به سراغ گوشی‌های دیگر با پردازنده قدیمی‌تر سری ۸۰۰ اسنپدراگون بروید.

البته اسنپدراگون تنها پردازنده‌ای نیست که می‌تواند شبیه‌سازها را کند. در مجموع، پردازنده‌های مدیاتک، اگزینوس و کایرین نیز تفاوت آن‌چنانی در اجرای شبیه‌ساز با اسنپدراگون ندارند. مسلماً هرچه سری این پردازنده‌ها بالاتر باشد، اجرای بازی روان‌تر خواهد بود. دیگر مشخصات مانند کیفیت تصویر، باتری و … در رتبه‌های بعدی هستند.

به جز چند استثنا، تقریباً تمام بازی‌های کنسول‌های مختلف نیاز به کنترلر دارند. اکثر شبیه‌سازها درون خود یک کنترلر مجازی دارند که کار راه بنداز هستند، اما اگر واقعاً می‌خواهید از تجربه بازی کردن لذت ببرید بهتر است که یک کنترلر بخرید. به اعتقاد ما، خرید یک کنترلر فیزیکی اجباری است، زیرا همان‌طور که گفته شد برای اجرای بازی‌های بسیاری به دسته بازی احتیاج دارید.

اولین سوالی که باید از خودتان بپرسید این است که کدام کنسول را می‌خواهید شبیه‌سازی کنید؟ اگر مثلاً نینتندو سوییچ را شبیه‌سازی می‌کنید، نیاز به دسته بازی مختص آن دارید که دسته‌های ۸bitdo pro و ۸bitdo SN30 Pro Plus گزینه‌های مناسبی هستند. این دسته‌ها تمامی دگمه‌های مورد نظر را دارا بوده و برای اجرای بازی‌های این کنسول فوق‌العاده‌اند.

مشاهده ادامه مطلب در تکفارس