محمدابراهیم الهی تبار شنبه شب در نشست فرمانداران استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، با ارایه گزارشی از روند بررسی...

محمدابراهیم الهی تبار شنبه شب در نشست فرمانداران استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، با ارایه گزارشی از روند بررسی صلاحیت ها در هیات های اجرایی تصریح کرد: در این دوره تایید صلاحیت ها چهار درصد افزایش داشته و ۸۷ درصد داوطلبان تایید شدند.

وی همچنین با اشاره به روند بررسی صلاحیت ها در هیات نظارت گفت: رییس جمهوری و وزیر کشور مواضع خوب و شفافی را در این باره داشتند. براین اساس به دنبال این هستیم که زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات رقم بخورد.

 معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه همچنین ابراز امیدواری کرد که اتفاقات خوبی برای حضور تعداد بیشتری از داوطلبان ثبت نام شده با گرایشات مختلف سیاسی در عرصه انتخابات رقم بخورد.

رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه در ادامه با تاکید بر اهمیت نقش آموزش در انتخابات تصریح کرد: تسلط و آگاهی از قوانین و مقررات می‌تواند مجریان را از بسیاری از مسائل مصون بدارد.

الهی تبار با اشاره به تمهیدات انجام شده برای ارتباط شعب اخذ رای گفت: در شبکه ارتباطی انتخابات نیز تست های لازم انجام شده و سعی شده که تعداد بیشتری از شعب تحت ارتباط آنلاین قرار بگیرد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه در ادامه این نشست با توصیه به فرمانداران برای برپایی نشست با اقشار اجتماعی به ویژه بزرگان و خواص افزود: می طلبد که با برپایی نشست ها  به «شایسته گزینی» و انتخاب گزینه برتر از سوی مردم کمک شود.

الهی تبار همچنین با تاکید بر سالم سازی فضای انتخابات خاطرنشان کرد: لازم است که فرمانداران جلساتی را با مدیران کانالهای مجازی داشته باشند. بسیاری از مطالب منتشره شده در این کانالها جنبه اطلاع رسانی ندارد و اگر به قصد تشویش اذهان عمومی باشد، پیگیری قضایی خواهد شد.
انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفند ماه امسال برگزار می شود.