به گزارش ایرنا، یدالله موحد  عصر شنبه در جمع قضات شهرستان جیرفت با اشاره به این مطلب که نرخ رسیدگی به پرونده ها در دادگا...

به گزارش ایرنا، یدالله موحد  عصر شنبه در جمع قضات شهرستان جیرفت با اشاره به این مطلب که نرخ رسیدگی به پرونده ها در دادگاه جیرفت با احتساب آمار مربوط به حوزه اجرای احکام ۹۸.۲ درصد است، افزود: متوسط زمان رسیدگی به پرونده ها در دادگاه جیرفت در چهار ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از ۱۵۲ روز به ۱۴۶ روز کاهش یافته است.
وی خاطرنشان کرد: از مجموع ۱۲ دادگاه مصوب در شهرستان جیرفت، در حال حاضر ۹ دادگاه شامل محاکم حقوقی، کیفری دو، انقلاب و کیفری یک در این شهرستان فعال می باشند.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان عنوان کرد: در راستای کاهش آمار پرونده های مسن بر مبنای اولویت ها و تاکیدات قوه قضائیه ۸۲ درصد از این پرونده ها در شهرستان جیرفت با همت قضات و کارکنان دستگاه قضائی تعیین تکلیف شده است.
موحد با اشاره به کاهش ۱۰ درصدی پرونده های وارده به دادسرای جیرفت نیز گفت: متوسط زمان رسیدگی به پرونده ها در دادسرای جیرفت طی چهارماه امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از۱۰۵ روز به ۶۴ روز کاهش یافته است.
وی تصریح کرد: در مجموع چهار هزار و ۷۸۱ در چهار ماهه امسال به دادسرای جیرفت وارد شده اند که بیانگر ورود ۷.۱۰ درصد ازکل متهمان ورودی به دادسراهای استان است.
رئیس کل دادگستری استان کرمان بیان کرد: در چهار ماهه امسال حدود ۹ درصد از ورودی ها به دادسراهای استان کرمان به دادسرای جیرفت وارد شده است.
به گفته وی، در جریان رسیدگی به پرونده ها در دادسرای جیرفت در چهار ماه امسال تعداد ۶۴۲ کیفرخواست در شعب تحقیق صادر شده که معادل ۷.۲۲ درصد از کل کیفرخواست های صادر شده در استان کرمان به شمار می رود.
 رئیس کل دادگستری استان کرمان در راستای سیاست های قوه قضائیه مبنی بر حفظ حقوق عامه و تکریم مراجعان و مردم از حوزه های قضائی شهرستان جیرفت بازدید کرد.
موحد در این بازدیدها فرایندهای دادرسی و نحوه ارائه خدمات قضائی به مردم را مورد ارزیابی و بازرسی قرار داد و بر تسهیل خدمت رسانی به مردم و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد.