سید کمال پاک فطرت، یکشنبه در آیین بازگشایی مجدد سالن ژیمناستیک استاد اعظمی شیراز که برای بازسازی تعطیل شده بود، افزود: این سالن قدیمی تنها بضاعت ژیمناستیک استان فارس است که پس از حدود ۴۵ روز...

سید کمال پاک فطرت، یکشنبه در آیین بازگشایی مجدد سالن ژیمناستیک استاد اعظمی شیراز که برای بازسازی تعطیل شده بود، افزود: این سالن قدیمی تنها بضاعت ژیمناستیک استان فارس است که پس از حدود ۴۵ روز تعمیر دو باره بازگشایی شد.

وی اضافه کرد: روزگاری فارس در این رشته به عنوان قطب کشور محسوب می‌شد اما چند سالی است به دلایل مختلف، وضعیت مطلوبی ندارد.

پاک فطرت ادامه داد: توسعه زیرساخت‌ها، توجه به ظرفیت‌های استان و تاسیس باشگاه‌ها از مهمترین اهداف این هیات است.

رئیس هیات ژیمناستیک فارس با بیان اینکه نگرانی برخی از اعضای خانواده ژیمناستیک در پی تعطیلی این سالن قابل درک است، اظهار داشت: هم اینک ورزشکاران می‌توانند با آرامش خاطر به این  ورزش بپردازند اگر چه این مجموعه استانداردهای لازم را هم ندارد.

او  اضافه کرد: باید بپذیریم که این سالن تنها داشته ژیمناستیک فارس است، متعلق به شهر شیراز نیست و به همین سبب همگان باید در حفظ و نگهداری آن بکوشند.

وی با بیان اینکه عده‌ای با تعطیلی این سالن حاشیه‌سازی کردند، افزود: شاید این افراد از موضوع اطلاع لازم را نداشتند و یا گمان می‌کردند که منافعشان به خطر افتاده اما باید بگویم منافع فردی در این حوزه جایگاهی ندارد.

پاک فطرت گفت: با توجه به وضعیت موجود، ساخت سالن تخصصی دیگری امکان پذیر نیست اما از راه‌اندازی و تجهیز باشگاه‌های تخصصی ژیمناستیک حمایت خواهیم کرد.