جبار علی ذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری تسنیم، در خصوص آمار مبتلایان و یا فوتی‌های این دانشگاه بر اثر...

جبار علی ذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری تسنیم، در خصوص آمار مبتلایان و یا فوتی‌های این دانشگاه بر اثر ویروس کرونا گفت: ما به طور کلی از تعداد دانشجویانی که در دوره چهار ماهه گذشته به ویروس کرونا مبتلا شدند آمار دقیقی نداریم؛ اما آنچه تا این لحظه به ما منتقل شده مبتلا شدن قطعی 13 نفر از دانشجویان است که خوشبختانه سلامت خود را به دست آورده‌اند.

وی همچنین در خصوص وضعیت سلامت اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه نیز گفت: 4 نفر از اعضای هیئت علمی  و 4 نفر از کارکنان دانشگاه نیز به این ویروس مبتلا شده بودند که آنها نیز سلامت خود را به دست آوردند و خوشبختانه آمار فوتی تا این لحظه گزارش نشده است.

ذاکری افزود: ما تمهیداتی را برای حضور دانشجویان در دانشگاه برای انجام کارهای پژوهشی اندیشیده‌ایم و در حال حاضر حدود 300 نفر از دانشجویان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خوابگاه مستقر هستند و این تعداد به صورت مستمر در حال جایگزینی است تا تمامی دانشجویان فرصت به اتمام رساندن فعالیت‌های پژوهشی خود را داشته باشند.

رئیس دانشگاه علم و صنعت خاطرنشان کرد: از اواسط فروردین ماه تا کنون حدود 250 دانشجو در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری فارغ التحصیل شدند و وقفه ای که در ابتدای سال به خاطر کرونا ایجاد شده بود با آموزش های مجازی و مکانیزم‌های جدید آن برطرف خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص برنامه دانشگاه علم و صنعت با توجه به عملی بودن بیشتر دروس این دانشگاه برای دوران پسا کرونا، بیان داشت: طبیعتا با درس هایی که از کرونا گرفتیم و برای نیم سال بعدی و سال آینده تمهیدات ویژه ای را اتخاذ خواهیم کرد. پیش بینی ما برای نیم سال بعدی برگزاری برخی دروس به صورت جداگانه برای دانشجویان خوابگاهی و غیر خوابگاهی خواهد بود. غالب دانشجویان ما تهرانی یا برای استان‌های همجوار هستند که با این شرایط می توانند عصر پس از اتمام کارشان به منازل بازگردند. به همین خاطر سیاست ما برای برگزاری کلاس‌های درسی، ترکیبی از حضوری و مجازی خواهد بود و تا اواخر شهرویر ماه برنامه‌های تدوین شده نهایی را اطلاع رسانی خواهیم کرد.

انتهای پیام/