رحیم زاده جهانداری روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اولین مورد مبتلا به کرونا یک بانوی ۵۹ ساله در این شهرستان بود که پس از یک هفته تلاش کادر درمانی بیمارستان فجر ماکو، جان خ...

رحیم زاده جهانداری روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اولین مورد مبتلا به کرونا یک بانوی ۵۹ ساله در این شهرستان بود که پس از یک هفته تلاش کادر درمانی بیمارستان فجر ماکو، جان خود را از دست داد.

وی در ادامه با بیان اینکه احتمال مبتلای این فرد در مراکز درمانی وجود داشته، افزود: مردم به هیچ وجه برای هر موردی  به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مراجعه نکنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان پلدشت از شهروندان به ویژه مردم شهر پلدشت و روستاهای تابعه آن خواست تا با توجه به وضعیت پیش آمده و  تایید دومین مورد و فوت یکی از شهروندان مبتلا به کرونا با ماندن در خانه و رعایت نکات بهداشت فردی در قطع زنجیره این بیماری واگیر مشارکت جدی داشته باشند.

بیمارستان فجر ماکو پایلوت درمان بیماران مبتلا به کرونای شهرهای ماکو، شوط، پلدشت و چالدران است و تاکنون در ماکو نیز هشت نفر مبتلا به این بیماری تشخیص داده شده که چهار نفر به‌طور کامل ترخیص و ۲ نفر با وضعیت جسمانی مناسب در بیمارستان بستری هستند و ۲ نفر هم در قرنطینه خانگی به سر می‌برند و زیر نظر کارشناسان بهداشت دوران نقاهت خود را سپری می‌کنند.

شهرستان پلدشت یکی از شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی بوده و در داخل منطقه آزاد ماکو واقع شده است.

به گزارش ایرنا بر اساس آخرین آمار، از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان ۳۹۵ نفر به این بیماری مبتلا شده‌ و از این تعداد ۲۷ نفر تاکنون فوت کرده‌اند.

طبق آخرین آمار، ۲۰ هزار و ۶۱۰ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد، یک هزار و ۵۵۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.