حدودا ده روز قبل بود که شرکت الکترونیک آرتس (Electronic Arts)، معرفی بحث‌برانگیزی را برای عنوان FIFA 22 خود رقم زد و در راس مواردی که باعث نارضایتی علاقه‌مندان شد، قیمت این بازی د...

حدودا ده روز قبل بود که شرکت الکترونیک آرتس (Electronic Arts)، معرفی بحث‌برانگیزی را برای عنوان FIFA 22 خود رقم زد و در راس مواردی که باعث نارضایتی علاقه‌مندان شد، قیمت این بازی در نسخه‌ی مخصوص کنسول‌های نسل بعدی بود. با این حال، موضوع دیگری هم وجود داشت که حتی نسبت به موردی قبلی هم انتقادات بیشتری را به شرکت الکترونیک آرتس وارد کرد؛ نسخه‌ی مخصوص رایانه‌های شخصی بازی.

همه‌ی ما می‌دانیم که فناوری هایپر موشن (HyperMotion)، به نوعی برگ برنده‌ی FIFA 22 به حساب می‌آید. به همین دلیل، طبیعی است اگر عدم ارائه‌ی این فناوری برای رایانه‌های شخصی، موجب ناررضایتی کاربران این پلتفرم شود؛ چراکه این دومین سال متوالی است که الکترونیک آرتس یک نسخه‌ی ضعیف‌تر از FIFA را برای رایانه‌های شخصی منتشر می‌کند.

اما دلیل این کار چیست؟ این‌طور که الکترونیک آرتس در بیانیه‌ای به وب‌سایت PC Gamer ادعا می‌کند، تنها هدف این شرکت در نظر داشتن سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی FIFA 22 بوده است. بکارگیری فناوری هایپر موشن می‌توانست حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای این بازی در رایانه‌های شخصی را افزایش دهد. الکترونیک آرتس هم برای محروم نشدن جمع کثیری از بازی‌بازان از تجربه‌ی FIFA 22، علاقه‌ای به انجام این کار نداشته است. در نتیجه تصمیم گرفت نسخه‌ای ضعیف‌تر را برای ‘همه‌ی’ کاربران رایانه‌های شخصی عرضه کند.

افزودن قابلیت‌های هایپر موشن و Immersive Match Day به نسخه‌ی رایانه‌های شخصی، می‌توانست بالا رفتن حداقل سیستم مورد نیاز و (در نتیجه)، عدم توانایی اجرای بازی توسط قسمت بزرگی از بازی‌بازان را منجر شود. این کار، با محروم کردن بسیاری از بازی‌بازان و یا مجبور کردن آن‌ها به ارتقای سیستم خود، جامعه‌ی کاربران پلتفرم رایانه‌های شخصی ما که هرساله از FIFA لذت می‌بردند را تحت تاثیر قرار می‌داد. ما مشتاق برخورداری همه‌ی کاربران این پلتفرم از پیشرفت‌های گیم‌پلی بازی FIFA 22 و فصل نوآوری‌های آن هستیم.

عنوان FIFA 22 در تاریخ ۹ مهر ماه (۱ اکتبر) برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری ایکس/سری اس، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، سرویس گوگل استادیا و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. کاربران کنسول نینتندو سوییچ نیز، می‌توانند این بازی را در قالب نسخه‌ی Legacy Edition تجربه کنند.