سرهنگ محمد نادربیگی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در پی وقوع سرقت های متعدد منزل در مناطق مختلف کرج به شیوه تخریب در های ضد سرقت و بالکن روی رسیدگی به این موضوع توسط  تیم ویژه ای از کار...

 سرهنگ محمد نادربیگی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در پی وقوع سرقت های متعدد منزل در مناطق مختلف کرج به شیوه تخریب در های ضد سرقت و بالکن روی رسیدگی به این موضوع توسط  تیم ویژه ای از کارآگاهان پلیس آگاهی استان البرز آغاز شد.

ماموران  با بررسی صحنه های سرقت  و انجام تحقیقات میدانی موفق به شناسایی یکی از متهمان شدند که در بررسی سوابق وی محرز شد که نامبرده دارای سوابق کیفری متعدد بوده و در زمان حاضر با تشکیل یک باند سرقت پس از شناسایی منازل خالی از سکنه و با استفاده از خودروهای متفاوت از جمله پراید و پژو ۲۰۶ و با تغییر پلاک خودروها اقدام به سرقت منازل می کند.

نادربیگی  افزود: طی چند روز تلاش شبانه روزی کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی البرز ، متهم در حالی که در یکی از مناطق کرج در حال شناسایی منازل خالی از سکنه بود در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

متهم پس از انتقال به  پلیس آگاهی در ابتدا منکر هرگونه جرمی شد اما در مواجهه با مدارک و مستندات موجود به ناچار لب به اعتراف گشود و اقرار کرد که با تشکیل یک باند پنج نفره اقدام به ۴۰ فقره سرقت از منازل مسکونی در مناطق مختلف کرج، بابلسر، کرمانشاه و شهرهای استان تهران کرده اند .

وی با بیان این که ارزش اموال مسروقه ۲۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است گفت : با تلاش های شبانه روزی کارآگاهان سایر اعضای باند نیز در چند عمللیات غافلگیرانه دستگیر و ضمن اعتراف به سرقت های صورت گرفته، محل های سرقت توسط آن ها بازسازی و تعدادی از شکات نیز شناسایی شدند که شکایت آن ها حال رسیدگی است.

رییس پلیس آگاهی استان البرز افزود: پرونده سارقان منزل در حال رسیدگی بود که شکایت های جدیدی در خصوص سرقت منزل به شیوه توپی زنی و بالکن روبی از تعدادی از کلانترهای  کرج به پلیس آگاهی استان ارجاع شد که در آن ها، سارقان با استفاده از ۲ دستگاه خودرو سمند و پژو پارس پس از ورود به منازل از طریق تخریب توپی و بالکن روی اقدام به سرقت طلا، وجه نقد و اشیای قیمتی می کنند.

وی افزود : در تحقیقات میدانی رد پای یکی از سارقان حرفه ای منزل که به تازگی از زندان آزاد شده بود شناسایی و مخفیگاه وی در شهرستان ملارد در استان تهران شناسایی شد.

سرهنگ نادربیگی با بیان این که کارآگاهان با دریافت نیابت قضائی به شهرستان ملارد اعزام و در یک عملیات غافلگیرانه موفق به دستگیری متهم شدند اظهار داشت: در بازرسی از مخفیگاه وی تعداد زیادی اموال سرقتی شامل: لب تاپ، دوربین، بدلیجات و ... کشف شد.

متهم دستگیر شده به جرم خود مبنی سرقت از منازل به شیوه تخریب در منزل و بالکن رویی با همدستی چهار نفر دیگر در قالب ۲ باند جداگانه در شهرکرج و برخی از شهرهای استان تهران اعتراف کرد که با تلاش کارآگاهان تمامی اعضای باند طی چندین عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند.

وی با بیان این که اعضای این ۲ باند سرقت تا کنون به ۴۱ فقره سرقت اعتراف کرده اند گفت: ارزش اموال مسروقه بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است و تا کنون ۳۰ نفر از مال باختگان شناسایی و تلاش برای شناسایی سایر مالباختگان ادمه دارد .

رییس پلیس آگاهی استان البرز گفت: در مجموع اعضای این سه  باند سارقان منزل  به ۸۱ فقره سرقت اعتراف کرده و ارزش اموال سرقتی نیز ۳۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است.