سرهنگ کریم اکبری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی وقوع سرقت‌های متعدد در ارومیه، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس آگاهی مرکز آذربایجان غربی قرار گرفت. وی اضافه کرد...

سرهنگ کریم اکبری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی وقوع سرقت‌های متعدد در ارومیه، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس آگاهی مرکز آذربایجان غربی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: ماموران انتظامی پاسگاه "باش قلعه" ارومیه با انجام اقدامات اطلاعاتی نامحسوس و تحقیقات لازم  موفق شدند محل فعالیت سارق را شناسایی کرده و با کسب مجوز قضایی آن را مورد بازرسی قرار دهند.

فرمانده انتظامی ارومیه بیان کرد: ماموران در بازرسی از مخفیگاه متهم موفق شدند یک قبضه سلاح شکاری غیرمجاز با پنج تیر فشنگ، مقداری مواد مخدر، ۴۲ قلم انواع اموال سرقتی از قبیل موتور آب، سم پاش، انواع ابزار آلات، سیم کابل از حیاط منزل سارق که در زیر خاک و در عمق نیم متری دفن و جاسازی کرده بود، کشف و ضبط کنند.

سرهنگ اکبری افزود: در این رابطه یک نفر سارق دستگیر شد و در بازجویی‌های پلیسی به ۲۲ فقره سرقت در شهرستان ارومیه اعتراف کرد.

وی ادامه داد: متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقام قضایی شد.

به گزارش ایرنا به نقل از فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی مقابله با سرقت، مقابله با کالای قاچاق، مبارزه با مواد مخدر، مبارزه با ناهنجاری‌ها و بد اخلاقی‌های اجتماعی و کاهش تصادف‌ها از اولویت‌های پنج گانه انتظامی این استان در سال جاری است.