«سید زین العابدین موسوی» شامگاه (جمعه دوم اسفندماه) پیش از پایان رای گیری شعب اخذ رای شهرستان آبادان در گفت و گو اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری شبستا...

«سید زین العابدین موسوی» شامگاه (جمعه دوم اسفندماه) پیش از پایان رای گیری شعب اخذ رای شهرستان آبادان در گفت و گو اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری شبستان در منطقه آزاد اروند، با بیان اینکه شعب اخذ رای این شهرستان همزمان با سایر نقاط  کشور بازگشایی شده استف اظهار کرد: تعداد 138 شعبه رای گیری در حال اخذ رای از مردم شریف شهرستان هستند که از این تعداد 16 شعبه در بخش اروندکنار، 122 شعبه در مرکز شهر و بخش مرکزی و 13 شعبه سیار وجود دارد.

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان، به شعب سیار اخذ رای این شهرستان اشاره کرد و افزود: 12 شعبه در آبادان و یک شعبه سیار نیز در اروندکنار کار اخذ رای را از ساعت 8 صبح امروز تا کنون بر عهده دارند و با توجه به تمدید وزارت کشور اخذ رای گیری تا ساعت 23 امشب به پایان خواهد رسید.

 

وی با بیان اینکه تعرفه به اندازه کافی در اختیار داریم، یادآور شد: امیدواریم با توجه به اینکه در این ساعات آخری رای گیری هجوم حماسه ای جمعیت همشهریان بیشتر شده شرایط به همین ترتیب باشد. چنانچه پس از ساعات اعلام شده از سوی وزارت کشور تمدید نشود درب حوزه های اخذ رای بسته خواهد شد و مردم عزیزی که برای رای دادن به محل های مورد نظر مراجعه کردند به داخل شعب فراخوان می شوند و زمان اخذ رای به پایان خواهد رسید.

 

موسوی به نیروهای اجرایی برگزاری انتخابات در شهرستان آبادان اشاره کرد و بیان داشت: 2 هزار و هشتصد نفر در شعب اخذ رای مشغول و در حال اجرای انتخابات هستند و به همین تعداد بعنوان نیروی ذخیره شامل نیروهای انتظامی و امنیتی برای جانشینی افراد در نظرگرفتیه ایم.

 

وی از تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی شهرستان آبادان در دو نوبت صبح و عصر خبرداد و گفت: با توجه به اینکه بیشتر عوامل اجرایی برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از قشر فرهنگیان و دانشجویان هستند مدارس و دانشگاه ها را برای روز شنبه 3 اسفندماه کاملا تعطیل اعلام کردیم تا این عزیزان بتوانند فردا را استراحت کنند.

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان به بازگشایی ادارات و مراکز دولتی با دو ساعت تاخیر اشاره کرد و ابراز داشت: پرسنل دستگاه های اجرایی شهرستان می توانند فردا با 2 ساعت تاخیر وارد محل کار خود شوند.

 

وی اضافه کرد: پس از پایان رای گیری، کار شمارش آرا صندوق ها آغاز خواهد شد و امیدواریم بتوانیم زودتر از دوره قبل اسامی منتخبین مردم را اعلام کنیم.

 

وی با اشاره به مشارکت مردم شهرستان آبادان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، اذعان داشت: در ساعات اولیه رای گیری قاعدتا آمار عادی و طبیعی بود در اواسط بهتر شد و اکنون نیز مردم حضوری قابل قبول دارند و می توان حضور مردم پای صندوق های رای را با دوره گذشته مقایسه کرد.

 

موسوی حضور مردم در صحنه های مختلف را عامل دفاع از ارزش های انقلاب و حفظ نظام جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: مردم در یوم الله 22 بهمن به دنیا ثابت کردند که حضورشان در صحنه برای دفاع از ارزش های انقلاب  و حفظ نظام جمهوری اسلامی بدون در نظر گرفتن مشکلات و امکانات و نشان دادند هر گاه نیاز باشد در سطح خیابان حاضر می شوند و پای انقلاب ایستاده اند.

 

ویبا بیان اینکه الزامی به اخذ اثر انگشت رای دهندگان نیست، بیان کرد: افرادی هم که شناسنامه آنها فاقد عکس است نیز می توانند رای بدهند و در این خصوص نیز مشکلی نیست اما در این صورت کارت ملی خود را نیز باید به همراه داشته باشند.

 

وی حضور مردم در انتخابات را همانند یوم الله 22 بهمن یک روز ملی عنوان کرد و اذعان داشت:  امروز روزی است که یک اثر ملی که اثرات ملی و بین المللی دارد اتقاق می افتد.

 

وی انتخابات را عامل سرنوشت هر شخص خواند و گفت: همه مردم عزیز ما این حق را دارند که در این حضوری پررنگ داشته باشند و چنانچه کسانی نخواهند حضور داشته باشند آزاد هستند. آنچه مسلم است اینکه در انتخابات روزی را رقم خواهیم زد مثل روز 22 بهمن و همه جهانیان هم شاهد آن خواهند بود که درسطح مملکت ایران هنوز هم بعد از گذشت چهل و یک سال از انقلاب همچنان پای انقلاب اسلامی ایستاده ایم.

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان ضمن تقدیر از کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه این شهرستان برای حضور در این رقابت، بیان کرد: نامزدها زحمت کشیدند و خود را در معرض مردم قرار دادند؛ مردم نیز حق دارند از بین 23 کاندیدا فقط سه نفر را انتخاب کنند.

 

وی ادامه داد: قاعدتا از این از این لیست  23 نفره فقط 3 نفر وارد بهارستان خواهند شد و 20 نفر دیگر راه پیدا نخواهند کرد. اینک یک رقابت سالم و شرافت مندانه ای میان همه کاندیدای ما بوده و هست و افرادی که توسط شورای محترم نگهبان مورد تایید قرار گرفتند این برایشان یک موقعیت و امتیاز است. خوشبختانه برخی از نامزدها تلاش کردند و تلاششان هم یک تلاشی بوده که هیچ خلافی نکرده اند وهمه جوانب شرعی و عرفی را در نظر گرفتند.

 

وی ضمن تذکر به کاندیداها، به بد اخلاقی های انتخاباتی برخی نامزدها در حوزه انتخابیه شهرستان آبادان اشاره کرد و افزود: به کاندیداها تذکر می دهم به ویژه آنهایی که در این مدت با بد اخلاقی انتخاباتی سبب ناراحتی شهروندان شدند، بدانند که دستگاه های ذیربط تمامی موارد را رصد و مستند کرده اند که به بزودی رسیدگی می شود.

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان با اشاره به تخلفات صورت گرفته تصریح کرد: از تخلفات صورت گرفته این افراد که قرار است نماینده مردم بشوند و به مجلس شورای اسلامی راه پیدا کنند، تعجب می کنیم.

 

وی ابراز کرد: دادستان شهرستان پرونده بسیاری را در این خصوص در اختیار دارد که به صورت پیوسته و ویژه در حال رسیدگی است.برای اولین بار دادستان شهرستان شخصا در کنار ما، در سطح شعب و شهرستان به صورت مستقیم تخلفاتی را دریافت نموده اند و در حال رصد هستند که در این  باره بررسی و دستوراتی صادر شده است.

 

وی با تاکید بر اینکه کاندیدا ها برای خودشان گرفتاری درست نکنند، اضافه کرد: قوه قضاییه به صورت جدی در حال بررسی و رصد تخلفات است همچنین از طرفی دستگاه های نظارتی پرونده هایی را تشکیل داده اند که احتمالا برخی از پرونده های تشکیل شده به جاهای باریک کشیده می شود.

 

موسوی خاطرنشان کرد: ما همانگونه که در قبال حقوق کاندیدا ها مسوولیت داریم، در قبال مردم و رای مردم نیز مسوولیم و امیدواریم که شاهد انتخابات سالم و خوبی تا پایان باشیم.

 

پایان پیام/660