به گزارش ایرنا، صابر سهرابی دوشنبه ۱۵دی‌ماه، در آیین گشایش  دبیرخانه انجمن‌ کتابخانه‌های عمومی, وظیفه این مجموعه را هماهنگی برای جشنواره‌های پایتختی کتاب، روستاهای دوستدار کتاب و جام باشگاه‌ه...

به گزارش ایرنا، صابر سهرابی دوشنبه ۱۵دی‌ماه، در آیین گشایش  دبیرخانه انجمن‌ کتابخانه‌های عمومی, وظیفه این مجموعه را هماهنگی برای جشنواره‌های پایتختی کتاب، روستاهای دوستدار کتاب و جام باشگاه‌های کتابخوانی اعلام کرد و افزود: همچنین  ساماندهی و زمینه‌سازی برای توسعه کتابخانه‌های فارس بر دوش این مجموعه است.

او اظهار کرد: در این دبیرخانه طرح‌ها و ایده‌های مردمی، نهادی و سازمانی در زمینه فرهنگ‌سازی کتاب و کتاب‌خوانی از سوی هر فرد، نهاد و سازمانی دریافت و پس از کارشناسی برای تصویب به شورای انجمن با ریاست استاندار فارس، ارسال خواهد شد.

دبیرانجمن کتابخانه‌های عمومی فارس با اشاره به کسب عنوان پایتختی کتاب ایران از سوی شیراز، بیان داشت: فرهنگ والا و بالنده مردم فارس، برآمده از خوانشی است که نوشتن را پدیدار می‌کند، فرهنگی که زیستگاه و پرورنده نویسندگان و ادیبان بزرگ و بسیار ایران‌زمین بوده است؛ پس بر ماست تا با پاسداری از این فرهنگ، آن را برای همیشه ماندگار کنیم.

جمشید رضایی که پیش از این معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز و سرگروه فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس را عهده دار بود،  مسوول این دبیرخانه معرفی شد.