علی مصطفوی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد، ۹۸ درصد معادل چهارهزار و ۳۶۳ نفر را آقایان و ۲ درصد معادل ۷۵ نفر را بانوان تشکیل می دهند. وی اضافه کرد: ۶۲.۵ درصد...

علی مصطفوی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد، ۹۸ درصد معادل چهارهزار و ۳۶۳ نفر را آقایان و ۲ درصد معادل ۷۵ نفر را بانوان تشکیل می دهند.

وی اضافه کرد: ۶۲.۵ درصد ثبت نام کنندگان دارای مدرک ابتدایی، ۱۲ درصد راهنمایی، ۶ درصد متوسطه، ۱۰ درصد دیپلم، ۲ درصد فوق دیپلم، ۶ درصد لیسانس، یک درصد فوق لیسانس و کمتر از یک درصد دارای تحصیلات حوزوی و دکترا هستند.

رییس ستاد انتخابات آذربایجان غربی ادامه داد: ۸۱ درصد از ثبت نام کنندگان به صورت حضوری در بخشداری‌ها، ۱۱ درصد در دفاتر پیشخوان، ۵ درصد از طریق نرم افزار موبایلی و سه درصد از طریق کامپیوتر اقدام به نام نویسی کردند.

مصطفوی اظهار کرد: ۷۴ درصد داوطلبان برای نخستین بار برای حضور در شوراهای اسلامی روستاهای استان ثبت نام کرده اند.

وی گفت: یکهزار و ۱۸۵ نفر در ارومیه، ۳۱۴ نفر در بوکان و ۳۰۷ نفر نیز در خوی نام نویسی کرده اند و این سه شهرستان، بیشترین آمار را به خود اختصاص داده اند.

به گزارش ایرنا، ثبت نام در انتخابات شوراهای اسلامی روستاهای آذربایجان غربی همزمان با سراسر کشور، روز ۲۲ فروردین خاتمه می یابد.