علی رمضانی روزیکشنبه در گفت وگو با ایرنا در کرج ظهار داشت: امسال این جشنواره به دلیل شیوع ویروس کرونا  با میزبانی شهرستا...

علی رمضانی روزیکشنبه در گفت وگو با ایرنا در کرج ظهار داشت: امسال این جشنواره به دلیل شیوع ویروس کرونا  با میزبانی شهرستان های استان تهران در قالب فضای مجازی اجرایی شد.

وی با اشاره به اینکه تعداد شرکت کنندگان دراین جشنواره نسبت به دوره قبل ۲۱ درصد رشد داشته است، خاطرنشان کرد: برگزاری این جشنواره زمینه‌ساز شکوفایی استعدادهای فرهنگی و هنری و  تقویت روحیه امید و نشاط بین دانش آموزان است.

رمضانی  خاطرنشان کرد: این جشنواره درزنده نگه‌داشتن و احیا هنرهای بومی – محلی و صنایع‌دستی فراموش ‌شده نقش بسزایی دارد.

وی، اضافه کرد: این مسابقات در بیش از ۷۰ رشته برگزار می‌شود که طیف متنوعی از جمله هنرهای دستی، تجسمی، آوایی، رسانه و فضای مجازی، آفرینش‌های ادبی و فیلم و هنرهای نمایشی را دربر می‌گیرد.

وی یادآورشد: در مرحله مدرسه ای این جشنواره هفت میلیون۶۶۰ هزار و ۳۲ دانش‌آموز شرکت کردند که برگزیدگان استانی به مرحله مسابقه آنلاین کشوری راه پیدا کرده اند.

مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: آثار راه یافته به مرحله کشوری تا ۲۸ مردادماه توسط داوران مجرب مورد ارزیابی قرارمی گیرد.

وی افزود: مسابقات فرهنگی وهنری به عنوان یکی ازفعالیتهای تربیتی است که به منظورکشف ،رشد وشکوفایی استعدادها و افزایش سطح آگاهی دانش آموزان نسبت به فرهنگ و هنر ملی – اسلامی از طریق ایجاد انگیزه بیشتر و رقابت سالم با هدایت و نظارت اعضای ستاد های برنامه ریزی و اجرایی در همه سطوح طرح ریزی و اجرا می شود.

وی تاکید کرد: دراین جشنواره برای اولین بار شاهد حضورکانون های فرهنگی تربیتی سراسر کشور در دو بخش هنرهانی نمایش و هنرهای آوایی هستیم.