دکتر عادل سپهر روز چهارشنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس تصمیم ستاد استانی مقابله با کرونا و با توجه به وضعیت بحرانی مشهد، دانشگاه فردوسی در تمامی بخش‌ها از روز شنبه ۱۴ تیرماه...

دکتر عادل سپهر روز چهارشنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس تصمیم ستاد استانی مقابله با کرونا و با توجه به وضعیت بحرانی مشهد، دانشگاه فردوسی در تمامی بخش‌ها از روز شنبه ۱۴ تیرماه ۱۳۹۹ به مدت یک هفته تعطیل  است.
وی ادامه داد: از دانشگاهیان این دانشگاه نیز خواسته می‌شود در این مدت به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و برای حفظ سلامت خود و خانواده از ترددهای غیرضروری در محیط های عمومی پرهیز کنند و فعالیت آموزشی خود را از منزل پیگیری نمایند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: براساس اطلاعیه معاونت آموزشی این دانشگاه و با توجه به شرایط اضطراری بوجود آمده در شهر مشهد، تمامی کلاس‌های عملی و نظری- عملی این دانشگاه تا اطلاع ثانوی تشکیل نخواهد شد و مهلت حذف این دروس نیز از ۱۱ الی ۱۴ تیر ماه تمدید می‌گردد.

از نهم تیر ماه جاری وضعیت شهر مشهد از نظر ابتلا به کرونا از مرحله قرمز هم عبور کرده و "هشدار بسیار بالا" برای این کلانشهر اعلام شده است.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲۲۷ هزار و ۶۶۲ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. این بیماری تاکنون جان ۱۰ هزار و  ۸۱۷ تن را در کشور گرفته است.

همچنین تاکنون ۱۸۸ هزار و ۷۵۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و سه هزار و ۴۹  نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.