...

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از وزارت علوم، منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم رونمایی از دانشنامه آزادگان که هم‌زمان با سالگرد بازگشت قهرمانانه آزادگان سرافراز دفاع مقدس، برگزار شد، گفت: سالگرد بازگشت آزادگان هر ساله یادآور حماسه‌های گرانقدر ۸ سال دفاع مقدس است؛ دوران سختی که پس از بازگشت آنها مشخص کرد آنجا چه رخ داده و یادآور ایثارها و مقاومت‌های این عزیزان است لذا دانشنامه‌های آزادگان بیان تاریخ مقاومت مردم ایران و دستاورد عظیم فرهنگی است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: این دوران برهه ویژه ای است برای نشان دادن نگاه اسلامی به دوره اسارت. ما در طی دوران پس از انقلاب اسلامی فصل‌های مهم تاریخی را در کشور داریم که خود پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و دوران ۸ سال دفاع مقدس از آن جمله به شمار می‌روند.

وزیر علوم، با اشاره به نقش دانشنامه آزادگان گفت: در ثبت یادگارها و دستاوردهای انقلاب اسلامی منسجم کار نکرده‌ایم و اکنون این دانشنامه‌ها از منابع عظیم و ظرفیت‌های به جا مانده از انقلاب و دفاع مقدس به شمار می‌رود و آنچه در این دانشنامه‌ها ثبت و ضبط گردیده قابل مقایسه با دنیا نیست زیرا این دانشنامه‌ها حاوی منابع غنی و گرانقدری از باورهای دینی و روح ایثارگری ملت ایران است که می‌تواند به عنوان منابع با ارزش برای تحقیقات علمی نسل جوان مورد استفاده قرار گیرد.

پایان پیام/260

ضمیمه :

کلید ‫واژه‌ها:

|

|

|