به گزارش  ایرنا ، آرش جعفری روز شنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: از هرگونه انتقاد سازنده که منجر به اصلاح جامعه شود استقبال و از گردانندگان فضای مجازی قانونمند و منتقدین معتقد به قانون ح...

به گزارش  ایرنا ، آرش جعفری روز شنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: از هرگونه انتقاد سازنده که منجر به اصلاح جامعه شود استقبال و از گردانندگان فضای مجازی قانونمند و منتقدین معتقد به قانون حمایت ولی با انتقادهایی که به قصد توهین و تخریب شخصیت افراد در فضای مجازی صورت بگیرد، برابر با مقررات برخورد می‌کنیم.

وی اظهارداشت: حفظ آبروی مومن سفارش اکید ائمه و اولیا و دین اسلام بوده و با توجه به اینکه شاخصه فضای مجازی قرار گرفتن در لبه تیز چاقو است بنابراین نشر خبر توام با ارائه مستدات ،حفظ آبروی شخصیت‌های حقیقی وحقوقی ،پرهیز از نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی همواره باید در دستور کار گردانندگان این فضا قرار بگیرد.

دادستان عمومی و انقلاب خلخال با تقدیر از تلاش خبرنگاران این شهرستان در انعکاس و پوشش اخبار و رویدادهای منطقه گفت: خبرنگاران و فضای مجازی از ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور و در آگاه‌یدهی به مردم از نحوه کنترل و پیشگیری از شیوع کرونا به خوبی نقش خود را ایفا کردند.

جعفری با تاکید بر اینکه کاهش جرایم کیفری همچون جرایم سرقت نیازمند ایجاد زیرساخت‌های موردنیاز برای پیشگیری از وقوع چنین جرایمی است، تشریح کرد: پایش تصویری مناسب با استفاده از دوربین‌های مجهز در پیشگیری از وقوع جرم و کشف موارد سرقت، در اولویت اقدامات مسوولان ذیربط خلخال قرار گیرد.

وی افزود: با تغییر روش و شگردهای سارقان و حرفه‌ای شدن آنها ، مقابله با جرایم سرقت نیز نیازمند بکارگیری ابزارهای حرفه‌ای همچون استفاده از دوربین‌های با تکنولوزی بالا در شهر و رصد آنها در موقع نیاز توسط نیروی انتظامی برای شناسایی و دستگیری سارقان است.

دادستان عمومی و انقلاب خلخال با بیان اینکه سرقت‌های خرد اخیر خلخال ارتباطی با زندانیان کیفری در حال مرخصی زندان این شهرستان ندارد، گفت: در ۲ هفته گذشته هیچ موردی در خصوص سرقت توسط زندانیان در مرخصی گزارش نشده و اگر مواردی در این خصوص ثبت شود، تمامی مرخصی‌های مشروط آنان به‌صورت قانونی و در جهت تامین امنیت و پیشگیری از سرقت لغو خواهد شد.

جعفری با قدردانی از تلاش دادستان سابق خلخال در اجرایی شدن طرح پایش تصویری بازار و مغازه‌ها اظهارکرد: انتظار می‌رود نیروی انتظامی قاطعانه با سارقان، مخلان نظم و امنیت و عاملان سرقت و بی‌نظمی، برخور و در این راستا خبرنگاران نیز به عنوان پل ارتباطی مردم و مسوولان‌ برای بیان مشکلات و پیگیری تا زمان حصول نتیجه باشند.

وی مردم خلخال را مردمی با فرهنگ، مذهبی و حسینی دانست و ادامه داد: با توجه به وضعیت قرمز کرونا در خلخال انتظار می‌رود مردم حسینی این دیار مذهبی در برگزاری آیین و مراسم عزاداری ، حقوق دیگران و پروتکل‌های بهداشتی را برای پیشگیری ازشیوع کرونا در جامعه بدرستی رعایت کنند.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.