فیلم Furiosa پیش‌درآمدی برای فیلم Mad Max: Fury Road به شمار می‌رود که به تازگی خلاصه داستانی رسمی از آن منتشر شده است. فیلم فیوریوسا (Furiosa)...

فیلم Furiosa پیش‌درآمدی برای فیلم Mad Max: Fury Road به شمار می‌رود که به تازگی خلاصه داستانی رسمی از آن منتشر شده است.

فیلم فیوریوسا (Furiosa) در حال توسعه و فیلمبرداری است و به تازگی نیز خلاصه داستانی رسمی از آن منتشر شده که بازگشت شخصیت شروری از فیلم مد مکس: جاده خشم (Mad Max: Fury Road) را نوید می‌دهد.

فیلم «فیوریوسا» پیش‌درآمدی برای فیلم «مد مکس: جاده خشم» به شمار می‌رود و به داستان خاستگاه شخصیتی به همین نام می‌پردازد. بر طبق این خلاصه داستان رسمی، فیوریوسا در میان نبرد بین دو جنگ سالار در میان این سرزمین‌های بایر گرفتار می‌شود.

در فیلم «مد مکس: جاده خشم» ساخته جورج میلر (George Miller) به سرزمینی به نام «Green Place» یا «سرزمین سبز» اشاره می‌شود که مدت‌ها پیش قادر به تولید محصولات برجسته بوده است. اتفاقات فیلم «فیوریوسا» نیز در همین سرزمین افسانه‌ای و در اوج شکوهش رخ خواهد داد.

خلاصه داستان رسمی فیلم «فیوریوسا» بدین شرح است:

جهان سقوط کرده و حالا دختر جوانی به نام فیوریوسا از «سرزمین سبز» ربوده می‌شود و در اختیار گروهی بزرگ از موتورسوران به رهبری جنگ سالار دمنتوس قرار می‌گیرد. آن‌ها در حال گذر از سرزمین‌های بایر هستند که به سیتادل می‌رسند که ریاست آن را ایمورتان جو برعهده دارد. این دو قدرت‌طلب و ستمگر برای بدست آوردن قدرت و سلطه با یکدیگر می‌جنگند و در این میان نیز فیوریوسا باید بر مشکلات زیادی غلبه کند و راهی برای بازگشت به خانه بیابد.

بر اساس این خلاصه داستان، شخصیت اصلی شرور فیلم «فیوریوسا»، جنگ سالار دمنتوس خواهد بود که شخصیتی از بازی ویدیویی مد مکس سال ۲۰۱۵ میلادی است و تاکنون در فیلم‌ها دیده نشده است. علاوه بر این، شخصیت ایمورتان جو که در فیلم «مد مکس: جاده خشم» معرفی شده بود، در این پیش‌درآمد نیز حضور دارد.

در این فیلم، آنا تیلور جوی (Anya Taylor-Joy) نقش اصلی را بازی می‌کند و در کنار او نیز کریس همسورث (Chris Hemsworth) نقش‌آفرینی خواهد کرد و این احتمال وجود دارد که او نقش شرور فیلم یعنی دمنتوس را به تصویر بکشد. دیگر بازیگر فیلم نیز تام بورک (Tom Burke) است که احتمالا نقش ایمورتان جو را بازی خواهد کرد.

نیکو لاتوریس (Nico Lathouris) به همراه جورج میلر فیلم‌نامه را قلم زده و خود جورج میلر نیز کارگردانی آن را در دست دارد. فیلم «فیوریوسا» در تاریخ ۲۴ ماه مه ۲۰۲۴ (جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳) روی پرده سینماها اکران می‌شود.

منبع: کولایدر