ایوب کرد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه سرقت علائم ایمنی و تابلوهای هشدار دهنده هزینه سنگینی را برای ایمن سازی مجدد به این اداره کل تحمیل می کند، اظهار داشت: هدف از ن...

ایوب کرد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه سرقت علائم ایمنی و تابلوهای هشدار دهنده هزینه سنگینی را برای ایمن سازی مجدد به این اداره کل تحمیل می کند، اظهار داشت: هدف از نصب تابلوها و علائم ترافیکی ارتقای سطح ایمنی تردد و روان سازی ترافیک در محورهای ارتباطی است.

وی نرده و المان‌های سازه‌ای پل ها، صفحات گاردریل و انواع تابلوی‌های جاده ای را از مهمترین تجهیزات سرقت رفته سیستان و بلوچستان در مدت یادشده عنوان کرد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: کاربران جاده و همچنین شهروندان گرامی در صورت مشاهده هرگونه سرقت و یا خرید و فروش علائم و تجهیزات ایمنی جاده ای مراتب را به سامانه های تلفنی، پیامکی و اینترنتی ۱۴۱ اطلاع دهند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن مورد رسیدگی قرار گیرد.

سرقت علائم و تجهیزات ایمنی جاده ها نه تنها خسارات مالی به بیت المال وارد می کند بلکه عامل تصادفات و به خطر افتادن جان انسان های بی گناه می شود که متاسفانه عده ای سودجو و فرصت طلب بدون در نظر گرفتن خطرات احتمالی، اقدام به سرقت این تجهیزات می کنند.

سیستان و بلوچستان به عنوان پهناورترین استان کشور به سبب گستردگی و پراکندگی راههای ارتباطی دارای ۲ اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در زاهدان (حوزه زیر پوشش شهرستانهای مرکزی و شمالی استان) و ایرانشهر (حوزه زیر پوشش شهرستانهای جنوبی استان) است. 

فاصله شمالی ترین نقطه تا جنوبی ترین ترین نقطه این استان بیش از یکهزار و ۱۰۰ کیلومتر است.