به گزارش ایرنا ،ناصر عتباتی روز یکشنبه در آیین معارفه روسای جدید دادگستری و  دادستان خلخال افزود:با هدف کاهش حجم تردد مراجعان به حوزه های قضایی و تسهیل در امور مربوط به تشکیل پرونده های قضایی...

به گزارش ایرنا ،ناصر عتباتی روز یکشنبه در آیین معارفه روسای جدید دادگستری و  دادستان خلخال افزود:با هدف کاهش حجم تردد مراجعان به حوزه های قضایی و تسهیل در امور مربوط به تشکیل پرونده های قضایی و یا تبدیل ابلاغ های کاغذی به الکترونیک در سال گذشته سطح این خدمات از ۷۰ درصد سال ۹۷ و با ۲۰ درصد افزایش به ۹۰ درصد در پایان سال گذشته رسید.

وی اظهارداشت: با افزایش دفاتر خدمات الکترونیک قضایی وافزایش سطح خدمات الکترونیک قضایی در طول سال جاری در دادگستری استان اردبیل  این خدمات به ۹۵ تا ۹۸ درصد ارتقا خواهد یافت.

وی افزود: همچنین با جایگزینی تشکیل پرونده های قضایی و استفاده از روش ابلاغ الکترونیک قضایی ضمن کاهش مراجعه مردم به حوزه های قضایی این استان در سال گذشته یک میلیون ۶۰۰ هزار برگ کاغذ صرفه جویی شد.

رییس کل دادگستری استان اردبیل افزود:هم اکنون زمان رسیدگی به پرونده های قضایی در ۹۰ درصد از شعب دادگاه های تجدید نظر مرکز استان بروز شده است.

وی بیان کرد: ارایه خدمات بهینه قضایی به مردم نیازی به تامین مالی و خرید تجهیزات از خارج از کشور نداشته و تحریم های نیز در روند ارائه مناسب این خدمات بی اثر هستند.

او افزود: تلاش می شود ضمن تعیین تکلیف و کاهش تعداد پرونده های قضایی مسن به یادگار مانده از سال های گذشته از تشکیل پرونده های جدید جدید مسن جلوگیری شود.

عتباتی همچنین با اشاره به فقدان پرونده های قضایی نزاع جمعی ،خشونت وجود اراذل و اوباش در شهرستان خلخال گفت: این امر حاکی از وجود فرهنگ غنی در بین مردم منطقه و تلاش دست اندکاران ایجاد امنیت جامعه از جمله دستگاه قضایی است.

رییس کل دادگستری استان اردبیل ضمن اعلام آمادگی برای راه اندازی حوزه قضایی در بخش شاهرود خلخال افزود: از لحاظ تامین قاضی و نیروی انسانی مشکلی نداریم و چنانچه در بحث تامین ساختمان و فضای اداری موردنیاز شهرستان همکاری کند دادگاه بخش شاهرود ایجاد خواهد شد.

در این مراسم با تقدیر از تلاش علی رمضان پور رییس دادگستری  و همچنین دادستان عمومی و انقلاب قبلی خلخال، علی نباتی به عنوان رییس دادگستری و آرش جعفری  به عنوان دادستان جدید عمومی و انقلاب این شهرستان معرفی شد.