خبرورزشی - خداداد افشاریان، رییس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در خصوص نامه داوران به رییس جمهور گفت: این حرکتی خودکار از سوی داوران بوده و من به عنوان ریاست کمیته داوران از آن حمایت...

خبرورزشی -

خداداد افشاریان، رییس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در خصوص نامه داوران به رییس جمهور گفت: این حرکتی خودکار از سوی داوران بوده و من به عنوان ریاست کمیته داوران از آن حمایت می‌کنم. آن‌ها مطالبه‌ای منطقی داشته‌اند و تصمیم گرفتند با نامه‌ای درخواست‌شان را به گوش شخص اول مملکت برسانند.

وی در خصوص این که این کار به نوعی نادیده گرفتن کمیته داوران و فدراسیون فوتبال به عنوان مراجع بالاتر است، گفت: من نمی دانم این چه نوع طرز تفکری است. به هر حال یک سری مسائل مهم وجود دارد که گاهی اوقات باعث می‌شود افراد مستقیما با افراد مرجع ارتباط برقرار کنند. کمیته داوران از موقعی که روی کار آمده، تلاشش را کرده که این اتفاق رخ دهد و حتی یک بار هم به صورت آزمایشی، این سیستم بررسی شد اما بعضی مسائل خارجی مانع از این شد که ما بتوانیم کار را با همان سیستمی که به ایران آورده بودیم، ادامه دهیم. به نظر من به عنوان رییس کمیته داوران، کار دوستانم هیچ ایرادی ندارد و من از آن‌ها حمایت می‌کنم.

رییس کمیته داوران درباره این که بعضی کارشناسان مدعی شده‌اند " این نامه، کار کمیته داوران برای درخواست افزایش بودجه است"، توضیح داد: این یک نامه ساده است که قشری از یک جامعه برای کمبود مهمی که در کارشان دارند، درخواستی را از شخص اول مملکت داشته‌اند. نمی‌دانم بعضی‌ها چرا و چگونه چنین برداشت‌هایی می کنند که اشتباه است. جایگاه داوران و نیازهای آن ها قابل درک است و من هم وظیفه خود می‌دانم که در این راستا، حامی و حمایت‌کننده راه آن‌ها باشم. قرار نیست ما در کمیته داوران سوءاستفاده‌ای از نیروهایمان کنیم و ما برای کمک به آنها در این سمت هستیم.