به گزارش ایرنا حجت الاسلام سیدرضا تقوی روز چهارشنبه در سفر به خوزستان و بازدید از شرکت تعاونی کارون صابرین که صاحب بزرگترین پرورش توام گاومیش و ماهیان گرمابی کشوردر شهرستان کارون است افزود:حم...

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سیدرضا تقوی روز چهارشنبه در سفر به خوزستان و بازدید از شرکت تعاونی کارون صابرین که صاحب بزرگترین پرورش توام گاومیش و ماهیان گرمابی کشوردر شهرستان کارون است افزود:حمایت از تولیدکنندگان باید به گونه‌ای باشد که انگیزه آنان را برای تولید بیشتر در سال"جهش تولید" مضاعف کند و کشور را در مسیر خودکفایی و خوداتکایی در تولید محصولات کشاورزی قرار دهد.
وی با بیان اینکه باید جلوی تولیدکنندگان و کارآفرینان فرش قرمز پهن کرد و با همه وجود در خدمت آنان بود تا چرخ‌های اقتصادی کشور با ایجاد اشتغال مولد ، تولید ثروت و رونق معیشت مردم بچرخد افزود: باید دست سرمایه گذارانی که همه سرمایه و مایملک خود را به بیابان می آورند تا ظرفیتی از ظرفیت های بی شمار کشور را به فعلیت برسانند بوسید و این باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود.
وی به بخشی از ظرفیت‌های معطل مانده در بخش های کشاورزی ، آب و خاک و فراورده های غذایی اشاره کرد و افزود: با همین امکانات فعلی که در دسترس داریم می توان غذای مورد نیاز ۱۵۰میلیون نفر را به راحتی تامین و بخش مازاد آن را وارد بازارهای جهانی کرد.
وی با اشاره به اینکه کشاورزی پایدار و روی پای خود ایستادن در تولید محصولات مورد نیاز کشور به مثابه رسیدن به استقلال اقتصادی است اظهار داشت:با به کارگیری روش های علمی و فناورانه می‌توانیم گام‌های بزرگی برای رسیدن به خودکفایی بخش کشاورزی برسیم.
حجت الاسلام تقوی نگاه برخی مسوولان به تامین اقلام ضروری و مورد نیاز کشور از طریق واردات را نادرست و در تضاد کامل با مبانی اصلی نظام اسلامی توصیف کرد و افزود:استقلال اقتصادی از مسیر کشاورزی عبور می‌کند و تا به این مهم دست نیابیم امنیت غذایی مردم به مخاطره می افتد و استقلال کشور زیر سوال می رود.
وی جهادکشاورزی را وزارت معیشت مردم معرفی کرد و افزود: مجموعه بخش کشاورزی کشور به صورت ۲۴ساعته سر سفره مردم است و با وجود همه فشارها ، وفور اقلام خوراکی و معیشتی در بازار وجود دارد.    
نماینده ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی در ادامه به ظرفیت های منحصر به فرد کشاورزی خوزستان در بخش های آب و خاک و تولید محصولات راهبردی در این استان اشاره کرد و افزود: خوزستان به لحاظ سیاسی، اقتصادی و موقعیت جغرافیایی یکی از استان‌های ارزشمند کشور محسوب می شود و مردم آن در سال های دفاع مقدس و پس از آن نشان دادند که ولایت‌مدار و دلسوز انقلاب و اسلام عزیزهستند.
وی به ضرورت شکل گیری زنجیره مرزعه تا سفره با هدف قطع دست دلالان ، ایجاد داشتغال و ارزش افزوده بالا در بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: هنوز بسیاری از حلقه‌های زنجیره غذایی در کشور ایجاد نشده است که ضرورت دارد مسوولان در این زمینه مهم برنامه ریزی دقیقی داشته باشند.
حجت الاسلام تقوی در ادامه به ضرورت جهش تولید در بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: جهش تولید به خودی خود شکل نمی‌گیرد بلکه کمک و حمایت همه مسوولان در همه دستگاه‌های اجرایی را ‌طلب می‌کند و در وزارت جهادکشاورزی ما نباید تولید کننده و کارآفرین سرگردان وجود داشته باشد.
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی به ضرورت خودکفایی در تولید روغن خوراکی کشور از طریق توسعه دانه‌های روغنی به خصوص کلزا که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است اشاره کرد و افزود: هم اکنون حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن روغن خوراکی وارد می‌کنیم در حالی که تولید روغن خوراکی کشور حدود ۲۰۰هزار تن در سال است.
به گزارش ایرنا پروژه پرورش گاومیش ۵۰۰راسی توام با ماهی گرمابی  چندی پیش به صورت رسمی به بهره برداری رسید تا ظرفیتی از ظرفیت های بی شمار این استان در تولید توامان گوشت قرمز، شیر و آبزیان به فعلیت برسد.