به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، شهرک نشینان صهیونیست صبح امروز جمعه دست به اقدامات تحریک آمیز در شرق «بیت لحم» در کرانه باختری زدند. شاهدان عینی به فلسطین الیوم اعلام کردند که شهرک نشینان صهیونیست به مسجدی در روستای «کیسان» در شرق بیت لحم در کرانه باختری یورش ب...

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، شهرک نشینان صهیونیست صبح امروز جمعه دست به اقدامات تحریک آمیز در شرق «بیت لحم» در کرانه باختری زدند.

شاهدان عینی به فلسطین الیوم اعلام کردند که شهرک نشینان صهیونیست به مسجدی در روستای «کیسان» در شرق بیت لحم در کرانه باختری یورش بردند.

آنها خساراتی به مسجد وارد کردند و سپس بر بالای این مسجد رفتند و اقدام به نصب پرچم اشغالگران کردند.

حضور گسترده فلسطینی‌ها در مسجدالاقصی

هزاران فلسطینی امروز نماز صبح را در شکوهی هر چه تمامتر در مسجد مبارک الاقصی اقامه کردند.

صدها فلسطینی ساکن قدس و اراضی اشغالی 48 در لبیک به ندای جوانان فلسطینی ساکن قدس مبنی بر حضور دایمی در مسجد مبارک الاقصی و مقابله با طرح های اشغالگران صهیونیست در این مسجد، راهی این مکان مقدس شدند.

نماز صبح این هفته با شعار «خیزش کرامت» در تمامی صحن‌ها و محوطه‌های قبله نخست مسلمانان جهان برگزار گردید.

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که تشکل های فلسطینی و گروه های جوان و فعالان فلسطینی در بیت المقدس، فراخوان هایی را در شبکه های اجتماعی جهت حضور گسترده و دایمی فلسطینیان در مسجد مبارک الاقصی در دهه اول ماه ذیحجه به راه انداخته‌اند.

درخواست حماس از فلسطینی‌ها

از سوی دیگر، جنبش مقاومت اسلامی حماس، فلسطینیان ساکن سراسر اراضی اشغالی را به حضور گسترده و دایمی در جای جای مسجدالاقصی جهت عینیت بخشیدن به وحدت و یکپارچگی و انسجام ملت فلسطین در راه دفاع از شهر قدس و مسجدالاقصی و حراست از این شهر و این مسجد در برابر تجاوزات و جنایات اشغالگران صهیونیست فراخواند.

این جنبش این حضور را تجلی وحدت فلسطینی‌ها و تشکیل صف یکپارچه در دفاع از مسجدالاقصی دانست.

این درحالی است که منابع فلسطینی اعلام کردند که صدها فلسطینی که از کرانه باختری قصد داشتند برای ادای نماز جمعه به مسجدالاقصی بروند، با ممانعت نظامیان صهیونیست روبرو شدند.

این در حالی است که فلسطینی ها در حمایت از مسجدالاقصی و به منظور مقابله با اقدامات اسرائیلی ها علیه این مکان مقدس، فراخوان داده‌اند و نسبت به شرکت انبوه در نماز جمعه این هفته که آن را « به نماز جمعه بخشش کرامت» نام گذاری کرده اند، فراخوان داده‌اند و بسیج عمومی علام کرده‌اند.

درگیری‌های خونین در کرانه باختری میان فلسطینی‌ها و نظامیان صهیونیست

شهرهای مختلف کرانه باختری شب گذشته و بامداد امروز جمعه صحنه درگیری خونین فلسطینیان با نظامیان صهیونیست است.

نیروهای ارتش رژیم اشغالگر قدس با یورش به شهرهای الخلیل و «جنین» با فلسطینیان ساکن این شهرها درگیر شدند.  نظامیان صهیونیست در جریان این درگیری ها به سوی فلسطینیان گلوله های جنگی و گازهای اشک آور شلیک کردند که در پی این تجاوزات شماری از فلسطینیان زخمی و دچار حالت خفگی شدند.

انتهای پیام/