پس از مهاجرت کمپانی یوبیسافت (Ubisoft) به فروشگاه اپیک گیمز (Epic Games Store)، این شرکت قصد دارد تا در صورت موفقیت استیم دک، عناوین خود را بر روی این پلتفرم در دسترس قرار دهد. بعد از جدایی یوبیسافت از فروشگاه استیم (Steam)، به نظر می‌رسد که این شرکت به لطف معرفی کنسول دستی کمپانی ولو (Va...

پس از مهاجرت کمپانی یوبیسافت (Ubisoft) به فروشگاه اپیک گیمز (Epic Games Store)، این شرکت قصد دارد تا در صورت موفقیت استیم دک، عناوین خود را بر روی این پلتفرم در دسترس قرار دهد.

بعد از جدایی یوبیسافت از فروشگاه استیم (Steam)، به نظر می‌رسد که این شرکت به لطف معرفی کنسول دستی کمپانی ولو (Valve) قصد دارد تا بازی‌های خود را مجدداُ بر روی این پلتفرم به فروش برساند.

رئیس یوبیسافت، آقای ایو گیلمو (Yves Guillemot) امروز در پاسخ به سوال یکی از سرمایه گذاران پیرامون برنامه‌ی یوبیسافت برای پشتیبانی از استیم دک گفت:

ما از عرضه‌ی کنسول استیم دک خوش‌حالیم، چراکه این موضوع نشان‌ دهنده‌ی ایجاد جریانی از سخت‌افزار های جدید و خلاقانه و ورود آن‌ها به بازار و صنعت بازی است.

با وجودی که شرکت یوبیسافت همچنان مجموعه‌ی نسبتاً بزرگی از بازی‌های خود را در فروشگاه استیم به فروش می‌رساند ولی تعداد این عناوین پس از اعلام همکاری یوبیسافت با اپیک گیمز رو به زوال رفت؛ به طوری که پس از عرضه‌ی The Division 2 در فروشگاه اپیک گیمز در سال ۲۰۱۹، هیچ یک از عناوین یوبیسافت بر روی پلتفرم استیم در دسترس قرار نگرفتند.

یوبیسافت

ایو گیلمو هنگام گرفتن این تصمیم، علت آن را جذب مشتریان به فروشگاه اختصاصی یوبیسافت و استفاده از شرایط بهتر اپیک گیمز اعلام کرد. فروشگاه اپیک گیمز تنها ۱۲٪‌ از درآمد حاصل از فروش بازی را دریافت می‌کند. این در حالیست که سهم فروشگاه استیم از میزان فروش یک بازی بسته به عملکرد آن بین ۲۰٪ تا ۳۰٪ است.

از آنجایی که استیم دک نقش یک رایانه‌ی شخصی و دستی را بر عهده دارد، تمامی عناوین یوبیسافت که پیش از بازی The Division 2 عرضه شده بودند،‌ بر روی این پلتفرم در دسترس خواهند بود.

بد نیست بدانید که کمپانی ولو تایید کرده که استیم دک از فروشگاه اپیک گیمز و دیگر فروشگاه‌های رایانه‌های شخصی پشتیبانی خواهد کرد، پس بعید نیست که یوبیسافت هم بدون ایجاد تغییری در نحوه‌ی فروش عناوین خود، روند فعلی خود را ادامه دهد. با این وجود، طبق اظهارات ایو گیلمو امکان تغییر سیاست‌های یوبیسافت و عرضه‌ی عناوین جدید بر روی استیم دک در صورت موفقیت این کنسول وجود دارد.

استیم دک در ماه دسامبر ۲۰۲۱ برای اولین بار در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. در صورت تمایل می‌توانید برای مقایسه‌ی عملکرد این کنسول با نینتندو سوییچ و کنسول‌های نسل نهم به این قسمت مراجعه کنید.